Agüerův pláč a Tuchel jako smyslů zbavený. Takové bylo vypjaté finále Ligy mistrů

Chelsea v extázi, Manchester City ponořený do bolestného zklamání. Takové bylo finále Ligy mistrů.
Chelsea podruhé v historii získala ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů.
Další anglický gigant, Manchester City, nepotvrdil roli papírového favorita a prohrál 0:1. Dlouholetý sen a úkol Pepa Guardioly zůstal nesplněn.
Naopak Guardiolův protějšek mohl slavit. Německý trenér Thomas Tuchel převzal Blues teprve v lednu, během krátké doby ale z Chelsea vytvořil tým schopný velkých věcí.
Tuchel v sobotu večer na "dračím stadionu" v Portu řádil jako smyslů zbavený. V transu vedl svůj tým do boje, divoce hecoval fanoušky a po triumfu propadl do nekontrolované euforie.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
30. 5. 2021 0:49
Chelsea v extázi, Manchester City ponořený do bolestného zklamání. Takové bylo vyvrcholení Ligy mistrů, které v emotivním finále v Portu rozhodl jediný gól Kaie Havertze. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy