Agüerův pláč a Tuchel jako smyslů zbavený. Takové bylo vypjaté finále Ligy mistrů

Chelsea v extázi, Manchester City ponořený do bolestného zklamání. Takové bylo finále Ligy mistrů.
Chelsea podruhé v historii získala ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů.
Další anglický gigant, Manchester City, nepotvrdil roli papírového favorita a prohrál 0:1. Dlouholetý sen a úkol Pepa Guardioly zůstal nesplněn.
Naopak Guardiolův protějšek mohl slavit. Německý trenér Thomas Tuchel převzal Blues teprve v lednu, během krátké doby ale z Chelsea vytvořil tým schopný velkých věcí.
Tuchel v sobotu večer na "dračím stadionu" v Portu řádil jako smyslů zbavený. V transu vedl svůj tým do boje, divoce hecoval fanoušky a po triumfu propadl do nekontrolované euforie.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
30. 5. 2021 0:49
Chelsea v extázi, Manchester City ponořený do bolestného zklamání. Takové bylo vyvrcholení Ligy mistrů, které v emotivním finále v Portu rozhodl jediný gól Kaie Havertze. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 2 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy