Mezi nejmladšími střelci Ligy mistrů je český obránce i Messiho bratranec

Mezi nejmladšími střelci Ligy mistrů je český obránce i Messiho bratranec
Aktuálně nejmladším střelcem gólu v Lize mistrů je barcelonský talent Ansu Fati. Španělský technik vstřelil svůj první gól v nejslavnější mezinárodní klubové soutěži v 17 letech a 40 dnech. Ve svém teprve třetím utkání v LM se prosadil do sítě Interu Milán a rozhodl jako střídající hráč o výhře Barcelony. Jeho kariéra je teprve na začátku, aktuálně ji brzdí zranění kolene.
Více než dvacet let držel rekord nejmladšího střelce v Lize mistrů ghanský útočník Peter Ofori-Queye, který svou branku vstřelil v 17 letech a 195 dnech na podzim 1997. Platil za obrovského talenta a už v 15 letech nastupoval v řecké nejvyšší soutěži za Kalamaty. Zapsal se gólem za Olympiacos proti Rosenborgu. Svůj potenciál nakonec nikdy nenaplnil. Po šesti letech v Olympiacosu se vrátil do Ghany, pak si ještě odskočil zpět do Řecka, na Kypr a do Izraele, ale velkou kariéru neudělal.
Třetím nejmladším střelcem gólu je Mateo Kovačič. Chorvatský záložník se prosadil v dresu Dinama Záhřeb proti Lyonu. Upoutal Inter Milán, odkud jej později vykoupil Real Madrid. Aktuálně vyhlíží finále Ligy mistrů, do kterého může naskočit za Chelsea.
Dalším hráčem spjatým s Chelsea je Cesc Fabregas, který se o svou první branku v Lize mistrů ovšem postaral v dresu Arsenalu. Čtyřiatřicetiletý Španěl prošel ještě Barcelonou, po přestupu z Chelsea hraje v Monaku.
Foto: Ondřej Besperát
mar mar
9. 5. 2021 15:09
Hned tři hráči v letošním ročníku Ligy mistrů pronikli mezi desítku historicky nejmladších střelců v této soutěži. V první desítce je i překvapivá česká stopa.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy