Liga mistrů: Čech i Ujfaluši slaví jasnou výhru

16. 9. 2008 22:36
Chelsea - Bordeaux 4:0
Radost fotbalistů Kluže, kteří šokovali na hřišti AS Řím.
Radost fotbalistů Kluže, kteří šokovali na hřišti AS Řím. | Foto: Reuters

Praha - Českým fotbalistům se v premiérových zápasech letošního ročníku Ligy mistrů mimořádně dařilo. Ze šoku se naopak probírají v Římě, kde místní AS porazila rumunská Kluž 2:1.

Až nečekaně snadnou práci měl gólman Chelsea Petr Čech.  Poslední finalista a největší favorit tohoto ročníku vyhrál doma s Bordeaux 4:0.

Podrobnosti o všech zápasech najdete ZDE

Výhru 3:0 si veze  Tomáš Ujfaluši s Atletikem Madrid ze hřiště nizozemského PSV Eindhoven. Jediný gól inkasovala obrana Šachťaru Doněck dirigovaná Tomášem Hübschmanem při výhře v Basileji 2:1.

Překvapila i kyperská Famagusta, která uhrála na půdě favorizovaného Werderu Brémy bezbrankovou remízu.

Ostatní favorité neklopýtli. Inter Milán s José Mourinhem na lavičce vyhrál v Aténách nad přemožitelem Sparty Panathinaikosem po brankách Manciniho a Adriana 2:0.

Liverpool zejména zásluhou Steva Gerrarda porazil na stadionu Vélodrome Olympigue Marseille 2:1. Anglický reprezentant nejprve ve 26. minutě srovnal na 1:1 a chvíli na to zvýšil z penalty na konečných 2:1.

Barcelona si doma poradila se Sportingem Lisabon, když vyhrála 3:1.

Chelsea se na kanonádu nenadřela

Chelsea se na vysokou výhru nad Bordeaux ani příliš nenadřela.  Hosté přijeli na Stamford Bridge s příliš velkým respektem. Zatáhli se do obany a nechali domácím hráčům prostor pro hru.

Pasivitu potrestal už v patnácté minutě Lampard. Po půlhodině hry  přidal druhý gól spasitel anglické reprezentace Joe Cole.

Fotbalista Chelsea Frank Lampard (vpravo) skóruje do sítě Ulricha Rameho z Bordeaux v úvodním kole Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Svěřenci kouče Scolariho, pro něhož to byla v Champions Legaue premiéra, po přestávce ubrali na aktivitě. Bordeaux alespoň opticky trochu vyrovnalo hru, ale v závěru inkasovalo dva góly od krajanů Maloudy a Anelky.

Velké ambice v úterý nazančilo Atletiko Madrid s Tomášem Ujfalušim. Španělský celek se na hřišti Eindhovenu prezentoval smrtící ofenzivou.

V zakončení se osvědčil Argentinec Agüerro, jenž otevřel skóre už v deváté minutě a za necelou půlhodinu zvýšil na 2:0.  Definitvně rozhodl po změně stran veterán Maniche.

Ze zlého snu se probírají v AS Řím.  Panucci sice dostal proti rumunské Kluži svůj tým do vedení, jenže v dresu nováčka Ligy mistrů dokázal otočit zápas Juan Culio, jenž nejprve ve 27. minutě srovnal a krátce po změně stran vstřelil rozhodující gól na 2:1.