Šlo to i bez Štajnera. Šural hattrickem složil Duklu

4. 8. 2012 19:56
Liberec v druhém kole Gambrinus ligy porazil Duklu 3:2. Slavia remizovala s Baníkem 2:2.
Radost liberecký fotbalistů
Radost liberecký fotbalistů | Foto: CPA - Eduard Erben

Liberec - Ani absence špílmachra Jiřího Štajnera nepřipravila fotbalisty Liberce o druhou výhru v Gambrinus lize. Svěřenci Jaroslava Šilhavého otočili zápas s Duklou a na svém hřišti ji porazili 3:2.

Hrdinou utkání byl Josef Šural, který dal všechny góly domácích.

Dopoledne médii proletěla zpráva o tom, že Jiří Štajner prodělal plicní embólii,  v podvečer fotbalisté Liberce ukázali, že i bez zkušeného vůdce týmu dokážou vyhrávat.

Že by ale Slovan sklidil tři body snadno, to se říct nedá. Domácí sice drželi míč a byli aktivní, Dukla ale nebezpečně hrozila ze standardních situací. A právě po nakrátko rozehraném přímém kopu se prosadil ranou z dálky Pavel Hašek.

Malý nejdřív dal gól a pak šel do sprch

Vedení hostům vydrželo do přestávky. Hned po ní Liberečtí na soupeře vlétli a brzy slavili vyrovnání, když se Šural ve vápně rychle zorientoval a překonal gólmana Radu.

Čtyři minuty na to už ale Dukla opět vedla a znovu toho docílila standardní situací. Přímý kop zakroutil do šibenice Petr Malý. Jenže ani tentokrát skóre dlouho nevydrželo.

Šural se v 60. minutě prosadil hlavou a bylo opět srovnáno. Utkání, které v závěru nabralo velmi slušnou kvalitu, nakonec rohodl Šural po dorážce Breznaníkovy střely.

V posledních minutách ještě Malý dostal druhou žlutou kartu a poroučel se do sprch.

Slavia má díky Nitrianskému bod

V souběžně hraném zápase Slavia remizovala s ostravským Baníkem 2:2. Bod pro hosty zachránil v 78. minutě Milan Nitrianský.

Pražané ale na Bazalech začali lépe. Už v 17. minutě zakončil rychlý protiútok Karol Kisel. Radost ale sešívaným nevydržela dlouho, o tři minuty později totiž vyrovnal po rozehrání standardní situace Davor Kukec.

Po poločase šel do vedení Baník. Ostrou přihrávku do vápna si srazil do sítě Nitrianský. Stejný muž ovšem ve skrumáži 11 minut před koncem dorazil odražený míč do branky Baníku a Slavia veze z Ostravy bod.

Výsledky 2. kola Gambrinus ligy

Slovan Liberec - Dukla Praha 3:2 (0:1)

Branky: 47., 60. a 80. Šural - 37. Hašek, 51. Malý. Rozhodčí: Matějek - Peřina, J. Paták. ŽK: Janů, Breznaník, Karišik - Gedeon, Borek, Preučil, Malý. ČK: 85. Malý. Diváci: 4232.

Sestavy:

Liberec: Bičík - Ljulka, Kelič, Karišik, Fleišman (88. Souza) - Šural, Vácha, Janů, Bosančič (40. Morozenko), Breznaník - Blažek (80. Musiol). Trenér: Šilhavý.

Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Malý, Borek, Berger (82. Kalouda), Gedeon, Svatonský (59. Engelmann) - Přeučil (71. Pospěch). Trenér: Kozel.

Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 20. Kukec, 59. Milosavljev - 17. Kisel, 79. Nitrianský. Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Gallo. ŽK: Zawada - Zmrhal. Diváci: 8913.

Sestavy:

Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Mach - Droppa (86. Greguš), Vašenda - Fantiš (81. Onuchukwu), Kukec, Milosavljev - Kraut. Trenér: Látal.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka (86. Tusjak) - Vošahlík (46. Koreš), Petrák, Kisel, Zmrhal, Juhar - Škoda. Trenér: Rada.