Liberec ztrestal remízu Sparty a jde zpátky do čela

16. 4. 2012 20:53
Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:3 (1:2)

Ostrava - Liberec využil sobotní zaváhání Sparty a po týdenní přestávce jde opět do čela tabulky. V pondělní dohrávce 25. kola fotbalové Gambrinus ligy totiž Severočeši porazili Baník Ostrava na jeho hřišti 3:1.

Před letenskými má teď tým trenéra Jaroslava Šilhavého jednobodový a před Viktorií Plzeň dokonce pětibodový náskok a souboj o titul má ve svých rukách.

Baník naopak nevyužil možnost dostat se před Bohemku mimo sestupové pozice a zůstává patnáctý.

Plzeň zaváhala na Žižkově, osm branek v Olomouci
Kweuke zachránil Spartě remízu, Slovan může jít do čela

Ostravští přitom začali dobře a velmi aktivně. Výsledkem kvalitného úvodu byl gól, který po pěkné brejkové akci vstřelil Davor Kukec.

Jenže z vedení se Bazaly radovaly jen necelé dvě minuty. Skvěle hrající Bosančič po individuální akci napálil balón z pomoci teče jednoho z obránců do šibence ostravské branky.

Po vstřelené brance začali hosté předvádět svůj typický kombinační fotbal a Baník jasně přehrávali. V další velké šanci trefil po Rabušicově centru Bosančič hlavou tyč.

Slovan otočil skóre ve 22. minutě. Po velkém náporu nejprve střílel GebreSelassie do břevna, poté Nezmar vracel hlavou před branku, kde osamocený Rabušic nezaváhal.

Ve druhé půli už Liberec v pohodě držel těsné vedení, které ještě zvýraznil v 68. minutě. Šurala ve vápně přidržel Marek a rozhodčí Kovařík nařídil pokutový kop. Štajner jej s přehledem proměnil a dal již svůj čtrnáctý gól v sezoně.

Domácí se v závěru zmohli prakticky jen na parádní dalekonosnou střelu Adámika, kterou povedeným zákrokem zneškodnil Bičík.

25. kolo první fotbalové ligy:

Branky: 11. Kukec - 13. Bosančič, 22. Rabušic, 68. Štajner z pen. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl. ŽK: Vašenda, Marek, Kukec, Frydrych, Adámik, Vrťo - Janů. Diváci: 4387.

Ostrava: Baránek - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Marek - Vašenda (59. Šenkeřík), Droppa - Fantiš (73. Kraut), Greguš, Kukec (73. Vrťo) - Magera. Trenér: Látal.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Janů, Vácha, Bosančič (88. Liška) - Šural (90. Hadaščok), Štajner, Rabušic. Trenér: Šilhavý.