Liberec vystřelil šťastný postup až v závěru prodloužení

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 7. 2012 17:32
Kazašský mistr měl více šancí, Liberci vychytal postup brankář Bičík.

Karaganda - Fotbalisté Slovanu Liberec mohou děkovat Davidu Bičíkovi. Především díky skvělému výkonu svého brankáře totiž vydřeli postup do 3. předkola prestižní Ligy mistrů. Na hřišti kazašského Šachťoru Karaganda prohráli v normální hrací době 0:1 a o postupujícím tak rozhodla až dorážka střídajícího Jana Blažka ve 120. minutě utkání.

Úspěch Liberce se dá hodnotit jako velmi šťastný. Kazaši totiž byli v odvetném duelu nebezpečnějším týmem a neproměnili nejméně pět vyložených příležitostí. Karaganda se dostala do vedení ve 40. minutě, kdy Fleišman ve vápně nedovoleně zastavil Gridina a Kukejev pokutový kop proměnil.

Už za týden nastoupí Slovan na půdě rumunské Kluže

Další gól už nepadl, což dlouho platilo i v prodloužení. Když už se oba týmy připravovaly na penaltový rozstřel, rozjel pěknou akci Slovanu Bosančič a centr Breznaníka usměrnil směrem na branku Šural. Míč ještě doklepl za brankovou čáru dobíhající Blažek.

Liberečtí se tak mohou těšit na 3. předkolo, ve kterém změří své síly s věhlasnějším soupeřem. Rumunská Kluž má zkušenosti ze základní skupiny Ligy mistrů a pokud Slovan nezlepší špatné výkony z úvodu sezony, bude pro něj zřejmě až příliš těžkou překážkou. Úvodní zápas se hraje již za týden na rumunské půdě.

Odvetný zápas 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Šachťor Karaganda - Slovan Liberec 1:1 po prodl. (1:0, 1:0)

Branky: 40. Kukejev z pen. - 120. Blažek. Rozhodčí: Hansen - Rix, Andersen (všichni Dán.). ŽK: Kukejev, Vasiljevič - Fleišman, Janů. První zápas: 0:1, postoupil Liberec.

Karaganda: Mokin - Paryvajev, Džidič, Vasiljevič, Kirov - Arsenjevič (120. Višnakovs), Vičius, Caňas, Kukejev - Finončenko (113. Tarasov), Gridin (76. Bajžanov). Trenér: Kumykov.

Liberec: Bičík - Kušnír, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník - Štajner (85. Blažek) - Hadaščok (63. Bosančič). Trenér: Šilhavý.