Liberec vyhrál v Boleslavi 4:1 a jde na druhé místo

10. 9. 2011 22:30
Bohemians 1905 - Slovácko 1:1 (0:0)
Jiří Štajner se podílel na výhře Liberce dvěma góly
Jiří Štajner se podílel na výhře Liberce dvěma góly | Foto: web Slovanu Liberec

Praha/Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi ztratili v utkání 6. ligového kola neporazitelnost. Připravil je o ni Liberec, který na hřišti středočeského celku zvítězil 4:1 a posunul se v tabulce na druhé místo.

Slovan o výhře rozhodl již v úvodní půli, kdy nejprve vstřelil svůj premiérový ligový gól Polák a pojistku přidal Šural. Po pauze sice snížil Kulič, ale drama odmítl dvěma góly Štajner. Domácí dohrávali bez vyloučeného Kuliče.

Fotbalisté Bohemians 1905 nevyužili šanci dotáhnout se na čelo tabulky první ligy, když doma jen remizovali 1:1 se Slováckem.

Plzeň před LM porazila Sigmu. Ač hrála poločas o deseti

Domácí poslal do vedení parádní střelou přes hlavu David Bartek, pět minut před koncem však srovnal Libor Došek. Bohemians tak sice protáhli domácí sérii neporazitelnosti na devět zápasů, ale mohou přijít o druhé místo v tabulce.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)
75. Bartek - 85. Došek. Rozhodčí: Jílek - Slavík, Handlíř. ŽK: Žižka (Bohemians). Diváci: 2329.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Žižka - Moravec, Borek, Budinský (51. Šumský), Bartek (89. Růžička) - Škoda, Nešpor (72. Bálek). Trenér: Medynský.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Hlúpik (84. Lukáš), Kordula (79. Daníček), Valenta, Pavelka, Jeleček (60. Kerbr) - Došek. Trenér: Soukup.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:4 (0:2)
49. Kulič - 51. a 81. Štajner, 20. Polák, 44. Šural. Rozhodčí: R. Hrubeš - Košec, T. Kovařík. ŽK: Šírl, Zahustel - Breznaník. ČK: 75. Kulič (MB). Diváci: 2741.
Ml. Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl (67. Kalina) - Wojnar (65. Ščuk), Kúdela, Opiela - Řezníček (46. Zahustel), Kulič, Chramosta. Trenér: Koubek.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů, Vácha, Breznaník (84. Liška) - Šural (86. Hadaščok), Rabušic (71. Blažek). Trenér: Šilhavý.