Liberec v přípravě porazil Vaslui, Sparta uhrála dvě remízy

Tomáš  Kubánek ČTK Tomáš Kubánek, ČTK
7. 7. 2012 21:59
Liberec - Vaslui 1:0 (0:0), Senica - Ostrava 1:2 (0:0)
Liberec se připravuje na novou sezonu, v níž bude mj. bojovat také o Ligu mistrů | Foto: Eduard Erben

Praha - Vítězstvím 1:0 nad rumunskou Vaslují pokračovala v sobotu příprava na novou sezonu fotbalistů Liberce. Úřadující český mistr porazil v Rakousku kvalifikanta o Ligu mistrů gólem Bosančiče, který v poslední minutě proměnil pokutový kop.

V Rakousku se připravuje také Sparta. Letenští si ve dvou zápasech hraných na jeden poločas připsali dvě remízy. Nejprve 0:0 se St. Pöltenem, poté 1:1 s Rapidem Vídeň. O jedinou branku z těchto utkání se postaral Krejčí.

Sparťané si z rakouského soustředění odvážejí tři výhry a tři remízy.

Nejvyššího vítězství v sobotu dosáhla Olomouc, která rozstřílela 8:1 Jalubí. Dopoledne pak remizovala s Brnem 1:1.

Fotbalisté Slavie vyhráli miniturnaj v Nové Včelnici, když ve finále porazili gólem Hurky České Budějovice 1:0.

Výsledky přípravných zápasů týmů 1. ligy:

Liberec - Vaslui 1:0 (0:0)
Branka: 90. Bosančič z pen.
Liberec: Hauzr - Lujlka, Nezmar (65. Karišik), Tóth, Kušnír - Hadaščok, Janů, Vácha (55. Butenin, 90. Morozenko), Bosančič - Mustafa (72. Souza), Delarge. Trenér: Šilhavý.

Senica - Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 55. Masaryk z pen. - 56. Lukeš, 81. Musiol.
Ostrava: Buček - Zawada (46. Frydrych), Kaprálik (75. Kaša), Vomáčka (60. Byrtus), Mach - Fantiš (60. Vrťo), Droppa (46. Vašenda), Greguš (75. Kraut), Kukec (75. Zeher), Milosavljev (46. Lukeš) - Smrekar (46. Musiol). Trenér: Látal.

St. Pölten - Sparta Praha 0:0 (hráno na jeden poločas)
Sparta: Holý - Coufal, Zápotočný, Švejdík, Hybš - Kadeřábek, Hušbauer, Polom, Podaný - Kadlec - Skalák. Trenér: Lavička.

Rapid Vídeň - Sparta Praha 1:1 (hráno na jeden poločas)
Branky: 13. Hofmann - 42. Krejčí.
Sparta: Čech - Vidlička, Brabec, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (24. Skalák), Grajciar, Holek, Krejčí - Kerič - Kweuke. Trenér: Lavička.

Bohemians Praha - Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 51. Vojta - 14. Vukadinovič, 76. Haurdič.
Jablonec: I. poločas: Valeš - Simerský, Beneš, Štochl - Vaněk, Valenta, Loučka, Jablonský - Zoubele, Lafata, Vukovič. II. poločas: Krásný - Čížek, Kubista, Beneš, Kovařík - Kopic, Haurdič, Piták, Vošahlík, Zoubele (70. Vukadinovič) - Třešňák. Trenér: Kotal.

Dukla Praha - Čáslav 5:3 (3:3)
Branky Dukly: 64. a 85. Malý, 28. Jíra, 30. Hell, 44. Pázler.
Dukla: I. poločas: Šebek - Radoš, Štětina, Hell, Svatonský - Marič, Ismail, Tenkl - Jíra, Chigou, Pázler. II. poločas: Kučera - Pospíšil, Štětina, Hell, Radoš - Marič (60. Malý), Ismail (60. Kalouda), Tenkl - Sklenář, Marek (69. Jíra), Engelmann. Trenér: Kozel.

1. FC Slovácko - AS Trenčín 3:1 (2:0)
Branky: 22. Kovář, 41. Trousil, 47. Došek - 71. Mazan z pen.
Slovácko: I. poločas: Heča - Kuncl, Košút, Trousil, Reinberk - Daníček, Martykán, Šturma, Kerbr - Čtvrtníček, Kovář. II. poločas: Heča - Kuncl, Mezlík, Hofmann, Jeleček - Martykán, Franta, Trávník, Lukáš - Došek, Kovář. Trenér: Soukup.

Hradec Králové - Bohemians 1905 1:2 (0:1)
Branky: 89. Jedunov - 12. Potočný, 78. Bálek.
Hradec Králové: Koubek - Plašil (46. Pávek), Fukal, Hochmeister, Poděbradský (5. Zelený) - Rezek (59. Schwarz), Strnad (59. Malinský), Klapka (69. Jedunov), Štěpán - Uškovič (59. Dvořák), Harba (69. Šisler). Trenér: Plíšek.

Olomouc - Brno 1:1 (1:0)
Branky: 31. Heinz - 90. Král.
Olomouc: Zlámal - Vepřek, Škerle, Golban, Janotka - Pospíšil, Rossi, Heinz - Schulmeister, Doležal, M. Hubník. Trenér: Pivarník.
Brno: Doležal (46. Hladký) - Husár, Pernica, Kaufman (46. Solič), Hýčkal (46. Pašek) - Halaška (46. Jurdík), Lutonský (70. Král), Fall (60. Křeček), Zavadil (84. Vávra), Mezlík (46. Glaser) - Švancara (60. Šamánek). Trenér: Čuhel.

Jalubí - Sigma Olomouc 1:8 (0:5)
Branky: 69. Kögler z pen. - 7. a 38. Koutný, 21. a 81. Navrátil, 29. a 48. Petr, 15. Tomeček, 67. Procházka.
Olomouc: Blaha - Vavřík, Dreksa, Zbraněk, Koutný (67. Mlynár) - Nepožitek (60. Procházka), Šindelář, Navrátil - Petr, Varadi (46. Lébr), Tomeček. Trenér: Pivarník.

Spartak Trnava - Vysočina Jihlava 2:2 (1:0)
Branky: 17. Gross, 80. Mikovič - 48. Mešanovič, 81. Sedláček.
Jihlava: Blažek (46. Hanuš) - Obert (75. Gabriel), Šourek, Tlustý, Gavrič (46. Josl) - Vaculík (46. Rudnickij), Koloušek (62. Kučera), Karlík, Kosak - Tecl (46. Mešanovič), Sedláček. Trenér: Komňacký.

Přípravný fotbalový turnaj v Nové Včelnici:

semifinále (2x30 minut):

České Budějovice - Teplice 0:0, pen. 3:2
Penalty proměnili: Rýdel, Benát, Rakovan - Melunovič, Chovanec. Neproměnili: Markovič, Lengyel - Rosa, Čajič, Ljevakovič.
Č. Budějovice: Daněk (31. Křížek) - Riegel, Řepka, Lengyel, Novák - Klesa (31. Hudson), Rakovan, Otepka (31. Benát), Rýdel, Markovič - Řezníček (31. Němec). Trenér: Cipro.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Jursa (36. Čajič), Ljevakovič - Dolejš, Moulis, Vůch - Jindráček (60. Melunovič). Trenér: Přerost.

Slavia Praha - Příbram 6:0 (4:0)
Branky: 17. a 34. Škoda, 4. Kisel z pen., 35. Frejlach, 60. Hurka, 67. Veselý.
Slavia: I. poločas: Berkovec - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Jarolím, Petrák - Frejlach, Kisel, Tusjak - Škoda. II. poločas: Berkovec - Trubila (57. Dostál), Hubáček (57. Sudek), Latka (57. Čepelák), Nitrianský - Petrák (57. Veselý), Zmrhal - Koreš, Milutinovič, Hurka - Vlček. Trenér: Rada.
Příbram: Hruška - Štochl, Hájovský, Lafrance, Divíšek - T. Pilík, P. Pilík, Macháček, Pleško (31. Perez) - Danoski, Šlapák. Trenér: Vavruška.

O 3. místo (2x30 minut):

Teplice - Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 52. Mahmutovič.
Teplice: Slavík - Vondráček, Matula, Jablonský, Chovanec (45. Ježdík) - Jursa, Čajič - Krátký, Melunovič (14. Jindráček, 45. Moulis), Veverka - Mahmutovič.
Příbram: Rondzik - P. Pilík (31. Moidl), Andrejevič, Kvida, Pleško - Kostorek, Moidl, Kraus, Mareš - Krbeček, Dušek.

Finále (2x35 minut):

České Budějovice - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 56. Hurka.
Č. Budějovice: Daněk (36. Křížek) - Riegel, Řepka, Lengyel, Novák - Klesa (36. Hudson), Otepka, Rýdel (27. Benát), Rakovan, Markovič (44. Funda) - Řezníček (36. F. Němec).
Slavia: I. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Petrák, Jarolím - Frejlach, Kisel, Tusjak - Škoda. II. poločas: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček, Trubila - Petrák, Zmrhal - Tusjak (51. Hurka), Milutinovič, Vlček - Škoda (58. Červenka).

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.