Liberec v osmifinále poháru porazil Zlín jen díky penaltě

14. 11. 2015 18:17
Marek Bakoš proměnil penaltu a Liberec vyhrál.
Marek Bakoš proměnil penaltu a Liberec vyhrál. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Fotbalisté Liberce nakročili do čtvrtfinále domácího poháru. Obhájce trofeje v úvodním osmifinále MOL Cupu na svém stadionu porazil prvoligového nováčka Zlín 1:0 díky penaltě Slováka Marka Bakoše ze druhé minuty. Odveta se bude hrát na začátku prosince.

Slovan i bez čtyř reprezentantů Šurala, Pavelky, Koubka a Bartošáka začal výborně. Rabušice v šestnáctce fauloval brankář Dostál a nařízenou penaltu suverénně proměnil zaskakující kapitán Bakoš. Za okamžik se musel poprvé činit domácí gólman Hladký, jenž zlikvidoval pokus Janíčka i dorážku Železníka.

Zlín si po půlhodině hry vytvořil tlak a řadu dobrých šancí. Vyrovnat mohl Jordan, ale po samostatném úniku ztroskotal na Hladkém. Ten pak vychytal také Koreše a při Janíčkově hlavičce z rohu ho zachránila tyč.

Hosté se nedočkali vyrovnání ani v 67. minutě, kdy výborný Hladký zlikvidoval ránu střídajícího Holíka. Libereckou pojistku mohl přidat Rabušic, jenže v dobré pozici trefil jen brankáře Dostála. Severočeši si tak do odvety zajistili nejtěsnější náskok.

Úvodní utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 2. Bakoš z pen. Rozhodčí: Kocourek - Urban, Koval. ŽK: Janíček, Jugas (oba Zlín).

Liberec: Hladký - Coufal, Švejdík, Mudra, Kerbr - Delarge (81. Jefremov), Sackey (18. Soungole), Machuča, Bartl - Bakoš, Rabušic (83. Luckassen). Trenér: Trpišovský.

Zlín: S. Dostál - Pazdera, Malý (46. Hájek), Jugas, Matějov (61. Holík) - V. Vukadinovič, Janíček, Živulič, Koreš - Jordan (72. Poznar), Železník. Trenér: Páník.