Liberec udržel proti Plzni remízu a slaví titul

12. 5. 2012 19:40
Liberec - Plzeň 0:0
GL: Jablonec - Liberec (Breznaník, Hadaščok, Štajner, radost)
GL: Jablonec - Liberec (Breznaník, Hadaščok, Štajner, radost) | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Fotbalisté Liberce se potřetí stali mistrem ligy. V přímém souboji o titul remizovali v posledním kole s Plzní 0:0 a navázali tak na úspěchy z let 2002 a 2006.

Plzeňští navíc přišli i o druhé místo, o dva body je totiž díky výhře nad Českými Budějovicemi 3:0 předstihla Sparta.

Definitivní jistotu sestupu získali Bohemians 1905, kteří prohráli 1:3 na Slavii.

Přestože očekávaná bitva góly nepřinesla, vyprodaný a neustále bouřící stadion U Nisy byl svědkem skvělé bitvy. Šance se střídaly na obou stranách od prvních minut.

V úvodním poločase působil nebezpečněji Liberec, po přestávce spustili útočné manévry Západočeši. Dvakrát domácí zachránila tyč, bravurními zákroky je držel gólman Bičík.

Drama bralo dech do posledních chvil. Necelé dvě minuty po uplynutí regulérní hrací doby foukl rozhodčí Královec naposledy do své píšťalky a odstartoval tak v Liberci bujaré a zasloužené mistrovské radovánky.

30. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Královec - Wilczek, Košec. ŽK: Fleišman, Breznaník, Štajner - Darida, Limberský. Diváci: 10.000.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Vácha, Janů - Bosančič (68. Šural), Štajner (90. Musiol), Breznaník - Rabušic (59. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Brezinský, Limberský - Horváth, Darida - Petržela, Kolář (76. Procházka), Pilař (82. Wágner) - Bakoš (68. Ďuriš). Trenér: Vrba.