17. 5. 2009 19:07
Jablonec - Příbram 4:0, Olomouc - Zlín 1:1
Fotbalisté Kladna udrželi cennou bezbrankovou remízu
Fotbalisté Kladna udrželi cennou bezbrankovou remízu | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté Liberce ztratili poslední naději na zisk ligového titulu, když v nedělním utkání osmadvacátého kola Gambrinus ligy jen remizovali na hřišti Kladna 0:0.

Středočeský celek se naopak po bezbrankovém zápase příbližil zase o něco blíže definitivní záchraně. Sestupem ohrožená je stále i Příbram. Ta dokonce utrpěla na hřišti Jablonce vysokou porážku 0:4.

Její největší konkurent v boji o záchranu Tescoma Zlín však toto zaváhání využila jen zčásti, když remizovala v Olomouci 1:1.

V utkání Kladna s Libercem se oba týmy od úvodního hvizdu prezentovaly velmi bojovným výkonem.

Svěřenci Martina Hřídela mají na jaře velmi dobrou domácí bilanci, když před vlastními diváky porazili před několika týdny i Slavii. Proti Severočechům si  navíc vytvořili první nadějnou příležitost po dvaceti minutách hry.

Trestný kop Cigánka doputoval až k obránci Bartošovi, jenže ten pohotovou ranou trefil jen tyč Zlámalovy branky. Hosté odpověděli vzápětí, ale Blažkovu ránu zneškodnil pro změnu gólman Pavlík.

Boj o každý balón pokračoval i po přestávce. Kladenští prověřili Zlámalovu pozornost po hodině hry, kdy jeho branku ohrozil nejprve Klinka a vzápětí i hlavou Zachariáš. Liberecký brankář však nekapituloval.

A když na druhé straně nespadl do sítě ani Keričův tečovaný centr, rozešly se oba týmy smírně 0:0.

Zlínu zachránil bod Bača. Jablonec vyprovodil Příbram čtyřmi góly

Ve své záchranářské misi pokračuje nadále i Zlín. Tescoma vybojovala v ostře sledovaném zápase s Olomoucí bod za remízu 1:1 a přiblížila se tak v tabulce čtrnácté Příbrami.

Přitom to dlouho vypadalo, že poslední přemožitel pražské Sparty tentokrát na body nedosáhne. Zvláště pak, když ve třiašedesáté minutě rozvlnil síť za gólmanem Baránkem přesným volejem Tomáš Hořava.

Zlín ovšem nesložil zbraně a mohl brzy vyrovnat zásluhou Richarda Dostálka. Jeho tvrdá rána však otřásla spojnicí břevna a tyče.

Hosté se nakonec dočkali sedm minut před koncem, kdy se v závaru před olomouckou brankou nejlépe zorientoval Martin Bača a snadno srovnal.

"V první řadě musím pochválit hráče. Měli jsme problém se sestavou. Druhou půli jsme byli aktivní. Pak jsme dostali krásného góla. Mužstvu docházely síly, bylo to těžké. Myslím, že jsme zaslouženě vyrovnali. Byla to spravedlivá remíza," přiznal po zápase kouč Zlína Ladislav Minář.

Nerozhodný výsledek neudělal jistě radost Příbrami, která utržila na hřišti Jablonce lekci a po výsledku 0:4 je stále v přímém ohrožení.

Boleslav viděla góly v závěru. Ostrava znovu prohrála

Skutečně strhující závěr přinesl duel mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Dlouhou dobu se zdálo, že diváci neuvidí ani jednu branku, nakonec však viděli hned dvě a oba celky si rozdělily po bodu za výsledek 1:1.

Přitom první trefa padla až ve třiadevadesáté minutě zápasu. Domácí fanoušky rozjásal šťastnou ranou Ondřej Kúdela. Mladoboleslavští si v tu chvíli přáli okamžité odpískání konce, jenže to přišlo až ve chvíli, kdy o své těžce získané vedení přišli.

V závěrečném tlaku zajistil Plzni alespoň jeden bod David Limberský.

Neuvěřitelná série proher ostravského Baníku se ještě více prohloubila. Tým Wernera Ličky neuspěl ani v Českých Budějovicích a po výsledku 2:3 si připsal již pátou prohru v řadě!

Největším hrdinou střetnutí se stal útočník Tomáš Sedláček, jenž vstřelil dvě branky. Jihočeši tak mohou slavit jistotu záchrany v nejvyšší soutěži.

V posledním odpoledním utkání pak Brno ztratilo v samotném závěru výhru nad Teplicemi a po Heskově vyrovnání ze druhé minuty nastavení se musí spokojit jen s bodem za výsledek 1:1.

SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava 3:2
38. Mezlík, 53. Sedláček, 57. Sedláček - 21. Mičola, 74. Mičola
Č.Budějovice: Kučera - Riegel, Laurinc, Žižka, Leština - Mezlík, Benát, Hílek, Šíma - Sedláček, Svátek
Baník: Buček - Lukeš, Hable, Zeher, Rajtoral, Zawada, Marek, Pavlík, Tomášek, Mičola, Lička