Liberec stáhl náskok Sparty, Štajner sestřelil Příbram

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 2. 2012 20:42
O boech pro Baník a Sigmu se rozhodlo v nastavení

Liberec - Na pouhé tři body ztenčil Slovan Liberec náskok Sparty v čele fotbalové Gambrinus ligy. Pomohla mu k tomu sobotní výhra 2:0 nad Příbramí a současně i včerejší porázka Letenských v Hradci Králové.

Obě branky Slovanu do sítě Středočechů vsítil pětatřicetiletý veterán Jiří Štajner.

V pohledném utkání Liberec nad Příbramí dominoval a především v první půli mohl klidně nasázet více než dva góly.

Sparta lituje zoufalého poločasu. Poprvé padla venku
Sparta prohrála v Hradci Králové, rozhodl pokutový kop

Nakonec se ale musel spokojit s trefami Štajnera, jenž se prosadil nejprve po ťukesu se Šuralem, a poté přesně mířil i z penalty nařízené po faulu na Rabušice. S jedenácti góly nyní patří Štajnerovi druhé místo v tabulce kanonýrů soutěže.

V dalším kole už může Liberec Spartu zcela dostihnout; tedy za předpokladu, že Letenští doma prohrají s Plzní a Slovan vyhraje v Teplicích.

Osud Baníku i Sigmy se rozhodl v poslední minutě

Nad nepřízní osudu i vlastní bídnou produktivitou mohou hořekovat po zápase 18. kola Gambrinus ligy fotbalisté Baníku Ostrava, který na Bazalech remizoval s Jabloncem 2:2.

Ač by se mohlo zdát, že je to pro trápící se celek poměrně dobrý výsledek, opak je pravdou.

Baník v zápase totiž vedl již ve 21. minutě 2:0 a k tomu ještě zahodil velké množství dalších gólových příležitostí. Jablonec ale vytěžil ze zápasu maximum.

Nejprve zaskočil chybujícího brankáře Pietrzkiewicze ještě v první půli Pavel Eliáš, a v poslední minutě nastavení druhého poočasu sedm tisíc domácích fandů zmrazil Karel Piták, jenž se trefil hlavou po přímém kopu Marka Jarolíma.

Jablonec se díky dnešnímu výsledku posunul na čtvrté místo před Mladou Boleslav, která ale má ještě zápas k dobru. Baník má nyní v tabulce jedenáct bodů a propadl se na patnáctou příčku, na níž jej poslala výhra Olomouce na Slovácku 1:0.

Sigma dnes prolomila svoji střeleckou nemohoucnost po pěti zápasech bez gólu. První trefu od konce října loňského roku si připsal v 92. minutě utkání v Uherském Hradišti chytrou střelou z volného přímého kopu Jan Schulmeister.

První výhra po devíti zápasech je pro Olomouc o to cennější, že Hanáci od 73. minutě po vyloučení Rossiho o deseti.

18. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Baumit Jablonec 2:2 (2:1)

Branky: 10. Fantiš, 21. Vrťo - 28. Eliáš, 90.+3 Piták. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Lhoták. ŽK: Marek, Vomáčka, Kukec - Vaněk, Kopic, Třešňák. Diváci: 7102.

Sestavy:

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (80. Greguš) - Vrťo, Svěrkoš (88. Kraut), Fantiš (77. Kukec) - Magera. Trenér: Malura.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Zábojník, Novák - Kopic (58. Vošahlík), Vaněk (58. Třešňák), Piták, Jarolím, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branka: 90.+2 Schulmeister. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Zeman. ŽK: Mezlík, Daníček, Kubáň, Trousil - Rossi, Klesnil. ČK: 74. Rossi. Diváci: 5035.

Sestavy

Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Volešák (85. Hlúpik), Daníček, Pavelka (90. Kuncl), Valenta - Čtvrtníček, Došek. Trenér: Soukup.

Olomouc: Zlámal - Hála, Kučera, Škerle, Vepřek - Rossi, Ordoš, Heinz (65. Navrátil), Podaný (88. Varadi) - J. Schulmeister, Jirouš (53. Klesnil). Trenér: Uličný.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 2:0 (2:0)

Branky: 14. a 18. z pen. Štajner. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Pospíšil. ŽK: T. Pilík, Pleško. ČK: 67. T. Pilík. Diváci: 3965.

Sestavy:

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (61. Bosančič), Vácha, Janů (74. Rilke), Breznaník - Štajner - Rabušic (84. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Příbram: Hruška - Štochl, Ricka, Krejčí, Divíšek - Mareš (63. Kdolský), Kraus, T. Pilík, Pleško (82. P. Pilík) - Krbeček (72. Dušek), Bernardo. Trenér: Vavruška.