Liberec si nevěří. Šilhavý: Postoupit přes Udine? Zázrak

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 8. 2013 16:15
Jsme jasným outsiderem, zní z tábora libereckých fotbalistů poté, co je dnešní los 4. předkola Evropské ligy svedl dohromady s Udine.
Liberečtí šokovali Curych. Podaří se jim překvapit i italské Udine?
Liberečtí šokovali Curych. Podaří se jim překvapit i italské Udine? | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Jsme jasným outsiderem, zní z tábora libereckých fotbalistů poté, co je dnešní los 4. předkola Evropské ligy svedl dohromady s Udine. Na atraktivitě souboji dodává i přítomnost české ofenzivní hvězdy Matěje Vydry v kádru italského celku.

Severočeši by ale rádi využili euforie, kterou nabrali po čtvrtečním vyřazení FC Curych. Dobře ale také vědí, že duel s předním celkem Serie A pro ně bude mnohem složitější prověrkou.

"Postoupit přes Udine by se rovnalo malému zázraku," řekl kouč Slovanu Jaroslav Šilhavý, který je rád alespoň za to, že jeho tým začne dvojzápas na hřišti Udinese Calcio. Pro Liberec by mohla být částečnou výhodou i větší rozehranost a skutečnost, že italská liga startuje až za dva týdny.

Dopředu samozřejmě nic nevzdávají

"I tak jsme narazili na jednoho z nejtěžších možných soupeřů, bude to obrovsky těžký dvojzápas. Ale jako nenasazení jsme si už nemohli moc vybírat. Dopředu se každopádně nevzdáváme," uvedl Šilhavý.

Liberec dělí jediný vyhraný dvojzápas od toho, aby stanul ve vysněné základní skupině soutěže. Severočeši se naposledy v hlavní fázi některé z pohárových soutěží ocitli přes sedmi lety a teď vědí, že znovu nebudou mít jednoduchou pozici. "Favorit je jasně daný, ale Udine to budeme chtít co možná nejvíc znepříjemnit," řekl Šilhavý.

Kováč: Nemáme absolutně co ztratit

Zatímco v 2. předkole EL v souboji se Skontem Riga byl Liberec jasným favoritem a v posledním dvojutkání s FC Curych se všeobecně postup spíše čekal od švýcarského soka, teď Severočechům věří málokdo. Mužstvo Slovanu však nic nenamítá.

"Myslím, že by nám taková role naopak mohla sedět, vůbec se tím netrápíme. Teď jsme už v pozici, kdy absolutně nemáme co ztratit. V Evropské lize jsme už ušli nějakou cestu, a když jsme tak blízko od našeho cíle, tak se toho jen tak nevzdáme," řekl kapitán Slovanu Radoslav Kováč.

Zkušenost s Curychem jim pomohla

"Také před minulým zápasem s Curychem se postup čekal od soupeře, ale my jsme si ověřili, že se i s papírově silnějším týmem dá hrát. Taková zkušenost nám teď může jen pomoci," věřil Šilhavý.

Liberečtí hráči ani příliš nesmutní nad tím, že si nezahrají proti londýnskému Tottenhamu, který na ně také v osudí číhal. Také Kováč si tajně myslel na návrat do Anglie, kde dřív hájil barvy West Hamu United, londýnského rivala Tottenhamu.

Udine, nebo Tottenham? Stejná kvalita

"Moc by se mi to líbilo ještě jednou nasát atmosféru anglického fotbalu. I kluci v mančaftu by si Tottenham přáli, protože by to byly překrásné zápasy. Já bych si navíc mohl zahrát proti Scottu Parkerovi, se kterým jsme se potkali právě ve West Hamu. Ale máme Udine, nic jednoduššího než Tottenham nás nečeká," podotkl Kováč.

"Udine a Tottenham, to je srovnatelná kvalita. Naši hráči teď mají skvělou šanci, aby se opravdu vytáhli a třeba si řekli o nějaké dobré angažmá. Proti takovým týmům si nezahrajete každý den, my teď máme to štěstí, abychom se s ním poměřili. Důležité bude, abychom venku uhráli takový výsledek, který zaručí i dramatičnost odvety," dodal Šilhavý.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy