Liberec proti Freiburgu selhal v koncovce, postup se vzdálil

Z výhodné situace je najednou Liberec od postupu vzdálen více než Freiburg
Stoper Slovanu použil v souboji lokty, ale Krmaš si stěžoval rozhodčímu tak vehementně, že to byl on kdo dostal kartu.
Zajímavé věci se děly i v hledišti. Do Liberce totiž přijela spousta německých fandů.
Ti dokázali i za pomocí pyrotechniky rozpoutat na tribuně peklo.
A není divu, od začátku se utkání vyvíjelo ve prospěch jejich týmu.
28. 11. 2013 20:55

Praha - Fotbalisté Liberce si v 5. kole Evropské ligy mohli zajisti postup do vyřazovací části, ovšem domácí zápas proti Freiburgu nezvládli a po porážce 1:2 má blíž k účasti v play off jeho soupeř.

Slovan selhal především v koncovce, když dokázal využít pouze jednu z mnoha šancí. Až v 81. minutě se trefil Rybalka, který však už jen korigoval vedení německého týmu, jemuž vítězství vystřelili Ginter a Coquelin.

Liberec tak potřebuje v posledním zápase s Estorilem získat víc bodů než Freiburg doma se Sevillou.

"Beru tu porážku na sebe, v druhé půli jsem měl na noze vyrovnání, ale selhal jsem. Takové šance se musí dávat," kál se po zápase v rozhovoru pro Českou televizi útočník Michael Rabušic.

Smolařem zápasu byl Rabušic

Od prvních minut nepřinášelo utkání žádnou velkou podívanou. Oba týmy se nemohly dostat do větších šancí, vázla jim kombinace a hrozili jen ze standardních situací.

A ty se v prvním poločase ukázaly jako klíčové. Ve 23. minutě hosté rozehrávali rohový kop, Kovář neudržel přetažený centr v rukavicích a Ginter dostal balón i se štěstím do brány.

Po čtvrthodině po přímém kopu Liberce zahrozil Rybalka, ale v dobré pozici minul.

Po přestávce začal Slovan mnohem lépe a aktivněji. Jenže velkým smolařem se stal Rabušic. Nejprve po kombinaci s Kušnírem nastřelil tyč a poté hodně špatně trefil Šuralův výborný centr.

V závěru útočil i gólman Kovář

To Freiburg byl na druhé straně stoprocentní. Kušnír vystřídal a právě po jeho straně utekl obráncům Günter, který posadil míč na hlavu Coquelinovi, a bylo to už 2:0 pro hosty.

Liberec sice poté uzamkl Freiburg v pokutovém území a dočkal se i snížení, když čerstvý Pimpara sklepl ideálně míč pro Rybalku. V posledních minutách se vrhnul do útoku brankář Kovář, ale neuspěl, naopak musel řešit ošemetné situace ve vlastním pokutovém území.

Když v nastavení neuspěl s hlavičkou Kováč, museli se domácí smířit s premiérovou prohrou ve skupině Evropské ligy.

5. kolo základní skupiny H fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - SC Freiburg 1:2 (0:1)

Branky: 81. Rybalka - 23. Ginter, 73. Coquelin. Rozhodčí: Hansson - Wittberg, Andren (všichni Švéd.). ŽK: Sackey, Kušnír, Rabušic - Krmaš, Fernandes, Coquelin. Diváci: 8800.

Liberec: Kovář - Kušnír (72. Pimpara), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural (77. Kalitvincev), Pavelka, Rybalka, Delarge (58. Frýdek) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Freiburg: Baumann - Sorg, Diagné, Krmaš, Günter - Ginter (89. Albutat) - Coquelin, Fernandes, Kerk (60. Freis), Lorenzoni (90.+1 Höhn) - Hanke. Trenér: Streich.

1. FC Sevilla 5 2 3 0 7:4 9
2. Liberec 5 1 3 1 7:7 6
3. Freiburg 5 1 3 1 5:6 6
4. Estoril 5 0 3 2 4:6 3