Liberec přišel o zraněného Fleišmana na čtyři týdny

ČTK ČTK
4. 3. 2014 17:49
Slovan Liberec se musí zhruba čtyři týdny obejít bez obránce Jiřího Fleišmana.
Jiří Fleišman
Jiří Fleišman | Foto: Reuters

Praha - Slovan Liberec se musí zhruba čtyři týdny obejít bez obránce Jiřího Fleišmana. Devětadvacetiletý fotbalista, který si minulý týden v odvetném utkání 2. kola Evropské ligy v Alkmaaru poranil koleno, má natržený postranní vaz.

"Na to, jak to vypadalo, je to relativně pozitivní zpráva," řekl Fleišman v rozhovoru pro iSport.cz. "I když to zní blbě, tak s tímto výsledkem jsem spokojený. Přední křížák vydržel, vše vydrželo. Jinak je to celkově hodně zhmožděné," dodal.

Fleišman dostal na tři týdny ortézu. "Pak se uvidí, co bude dál. Kdy se vrátím do ostrého zápasu, to si vůbec neodvažuji tipovat, ale počítám s tím, že čtyři týdny budu určitě mimo. Pak bych snad mohl být do utkání alespoň připravený," prohlásil.

Pro libereckého zadáka jde o druhé zranění v krátké době, na začátku zimní přípravy si totiž zlomil zánártní kůstku. Zdravotně tak podle vlastních slov prožívá nejhorší rok kariéry. "Nikdy jsem to neměl a teď se to nakupilo. Doufám, že to bylo na dlouhou dobu poslední zranění," uvedl.

 

Právě se děje

před 15 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy