Liberec předvedl obrat i v odvetě a postupuje

8. 8. 2013 21:20
Liberec po úvodní výhře 2:1 porazil Curych stejným výsledkem i v odvetě a postupuje do 4. předkola Evropské ligy.
Michael Rabušic se v odvetě netrefil, i přesto Liberečtí postupují
Michael Rabušic se v odvetě netrefil, i přesto Liberečtí postupují | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Liberce po úvodní výhře 2:1 porazili Curych stejným výsledkem i v odvetě a postupují do posledního předkola Evropské ligy.

Slovanu se povedl stejný obrat jako před týdnem pod Ještědem.

Nejprve už v 17. minutě poslal domácí do brzkého vedení Čermiti. Přestože byl švýcarský tým nebezpečnější, dokázali Liberečtí v 64. minutě Frýdkem srovnat. Pět minut před koncem pak definitivně rozhodl ránou do šibenice Rybalka.

Změny zprvu nezabraly

Trenér Šilhavý udělal v sestavě podle očekávání oproti nepovedenému nedělnímu utkání s Mladou Boleslaví řadu změn. Do základu postavil Kušníra, Keliče, Frýdka, Rabušice i Ghaňana Sackeyho.

Ale tato rošáda Severočechy neuchránila od toho, aby opět inkasovali jako první. Po přímém kopu hlavičkoval Fleišman nešťastně do Čermitiho, od něhož se míč odrazil za Kováře.

A stejný hráč byl blízko také brzkému zvýšení. Slovan však ochránila tyč. Hosté si i nadále koledovali o další inkasovanou branku. Například když Kováč minelou nabídl Schönbächlerovi samostatný postup na Kováře. Ten však velkou šanci včasným vyběhnutím zhatil a zazářil i po změně stran proti Henriquemu.

Najednou udeřil Liberec

To už se však blížil vyrovnávací gól Liberce. V 64. minutě jej po rohovém kopu docílil Frýdek. Obrat mohl dokonat Rybalka, ale kvůli ofsajdu nebyl jeho gól uznán.

Domácí stále mohli zápas poslat do prodloužení, ale jejich honbu za kýženou trefou zmařil v závěru Rybalka, když se po akci Delarge prosadil střelou na zadní tyč.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

FC Curych - Slovan Liberec 1:2 (1:0)
Branky: 17. Čermiti - 64. Frýdek, 85. Rybalka. Rozhodčí: Strömbergsson - Flink, Gustavsson (všichni Švéd.). ŽK: R. Koch - Sackey. Diváci: 5915. První zápas: 1:2, postoupil Liberec.

Curych: Da Costa - P. Koch, R. Koch, Djimsiti, Benito - Rikan (75. Buff) - Schönbächler (85. Kukuruzovič), Chiumiento, Gavranovic (75. Etoundi), Henrique - Čermiti. Trenér: Meier.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič (53. Šural), Fleišman - Sackey (71. Karišik) - Frýdek (75. Kalitvincev), Pavelka, Rybalka, Delarge - Rabušic. Trenér: Šilhavý.