Liberec nedal Teplicím šanci, Zlín na Baníku jen snížil

rou
23. 2. 2008 19:00
Liberec - Teplice 4:0 (3:0), Baník - Zlín 2:1 (1:0)

Liberec - Fotbalisté Liberce si v 18. kole Gambrinus ligy připsali proti Teplicím páté vítězství v této sezoně a znovu se vzdálili z pásma týmů ohrožených sestupem, ostravský Baník si poradil se Zlínem.

Za překvapivě jasnou výhrou nad třetím celkem tabulky vykročili hráči Liberce už v sedmé minutě, kdy teplickým obráncům utekl Filip Dort a střelou po zemi překonal brankáře Slavíka.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Domácí fotbalisty rychlý gól uklidnil a i nadále svého soupeře tlačili. Keričův nebezpečný centr těsně před Nezmarem ještě Lukáš stačil odvrátit, ale po půl hodině Tepličtí inkasovali podruhé.

Čtěte více:
Sparta zavzpomíná na Kvašňáka, Teplice chtějí bod

K volnému přímému kopu ze třiceti metrů se postavil Petr Papoušek a parádně ho poslal až za Slavíkova záda.

Slovan měl i další šance a skvělou první půli zakončil ve 45. minutě Andrej Kerič, který po ideální přihrávce za obranu nadvakrát prostřelil teplického gólmana. Debakl mohl ještě podtrhnout Papoušek, ale jeho lob po špatném vyběhnutí Slavíka skončil vedle.

Ve druhé půli domácí trochu polevili, ale zcela s přehledem kráčeli za vítězstvím. Čtvrt hodiny před koncem pak přidal svůj druhý gól v zápase Petr Papoušek a bylo definitivně rozhodnuto.

Baník si poradil se Zlínem

Ve druhém sobotní zápase si poradil Baník Ostrava před velmi slušnou návštěvou na Bazalech se Zlínem 2:1. 8 624 se mohlo radovat z gólu už ve čtvrté minutě, kdy se míč odrazil k Davidu Bystroňovi, který jej napálil z první přesně k tyči - 1:0.

Zápas Baník - Zlín jsme sledovali ON-LINE ZDE

Domácí i nadále tlačili, ale druhý gól nepřidal z dálky Magera ani Otepka. Až v 57. minutě si Bystroň dobře všiml volného Svěrkoše, poslal mu míč na hranici vápna a útočník Baníku obstřelil Baránka ve zlínské brance.

Dvougólové vedení ale ostravským fotbalistům dlouho nevydrželo. O čtyři minuty později gólman Vašek neudržel střelu Vrtělky a Vladimír Malár snížil na 1:2.

A Zlín byl i blízko vyrovnání - Čoupek ztratil míč, Baranyai jej poslal po zemi na Zbožínka, který ale z metru skluzem netrefil branku.

Pak už si ale domácí výhru dokázali pohlídat a na třetí Teplice ztrácí už jen tři body.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 4:0 (3:0)
7. Dort, 31. a 74. Papoušek, 45. Kerič.
Liberec: Zlámal - Šinglár, Holeňák, Polák, Janů - Dočkal (66. Dohnálek), Bílek, Dort, Papoušek - Nezmar (60. Smetana), Kerič (80. Radzinevičius).
Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič (46. Rosa) - Štohanzl, Sabou, Doležal, Verbíř (69. Smíšek) - Jun, Hesek (60. Mareš).

FC Baník Ostrava - FC Tescoma Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 4. Bystroň, 57. Svěrkoš - 61. Malár.
Baník: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bystroň, Čoupek - Otepka, Ricka, Marek, Mičola (71. Ficek) - Svěrkoš (83. Zeher), Magera.
Zlín: Baránek - Penner, Zbožínek, Kroča, Zúbek - Malár, Vyskočil, Vrtělka (77. Pazdera), Kraus (67. Baranyai) - Žůrek, Pacanda (61. Musil).