Liberec minutu před koncem inkasoval a vyhrál o jediný gól

Ondřej Kuchař ČTK Ondřej Kuchař, ČTK
Aktualizováno 30. 7. 2015 21:58
LIberečtí fotbalisté porazili ve 3. předkole Evropské ligy izraelskou Šmonu na svém hřišti 2:1 a do odvety si tak povezou jednobrankový náskok.
Herolind Shala se raduje z vítězné branky
Herolind Shala se raduje z vítězné branky | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Liberečtí si v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy poradili s izraelským týmem Hapoel Kirjat Šmona 2:1. Mohlo však být mnohem veseleji, nebýt inkasované branky pouhou minutu před vypršením základní hrací doby.

"Mám smíšené pocity. Utkání jsme vyhráli 2:1, jsme v poločase, ale stalo se to, co jsme chtěli ze všeho nejmíň, a to je inkasovat branku," litoval po zápas trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský.

Utkání začalo ve velmi opatrném duchu. Jako první se však osmělili domácí, Pavelka ale ve skluzu v obtížné pozici nezamířil přesně. Úvodní střelu na branku jsme registrovali až ve 31. minutě, kdy v dobré pozici selhal Josef Šural. Z další větší akce už přišel gól. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se o něj postaral Dzon Delarge, jenž si po skvělém pasu Hovorky obhodil obránce a nadvakrát překonal gólmana Haimova.

Celkově se první poločas nesl ve znamení častého zdržování a polehávání hráčů hostí. Slovan měl taktovku utkání pevně v držení. Šmona za celý poločas vůbec neohrozila bránu Tomáše Koubka.

Výhra s hořkosladkou příchutí

Druhá půle začala tak, jak ta první skončila, tedy tlakem Liberce. Zapršet však mohlo na druhé straně, kdyby s obrovskou šancí lépe naložil střídající Rocheta, jemuž do šance namazal chybující Hovorka. V 84. minutě pak tribuny rozjásal, ze Sparty hostující, Herolind Shala. Tomu skórování usnadnil v utkání velice aktivní Šural, který se nebál hlavičkového souboje s brankářem, čímž ho rozhodil a Shala mohl v klidu uklízet do poloodkryté brány.

Zdálo se, že vše směřuje ke klidnému konci zápasu, jenže opak byl pravdou. Blížila se 90. minuta, když libereckou ztrátu ve středu hřiště potrestal křídelník Abed, a dal tak Šmoně o poznání větší šance do odvety.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Hapoel Kirjat Šmona 2:1 (1:0)

Branky: 43. Delarge, 84. Shala - 89. Abed. Rozhodčí: Evans - Edwards, Roberts (všichni Wales). ŽK: Bartošák, Sackey, Delarge, Pavelka - Borcal, Kassio, Ostvind, Mizrachi. Diváci: 5400.

Sestavy: Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Sackey, Pavelka - Delarge (86. Fleišman), Šural, Kerbr (53. Shala) - Rabušic (74. Bakoš). Trenér: Trpišovský.

Kirjat Šmona: Haimov - Elkayam, Kassio, Gutiérrez, Borcal - Shukrani (51. Rochet), Broun - Abed, Ostvind (75. Mizrachi), Bruno - Axebrad (46. Chukwuma). Trenér: Hassarmi.