Lewandowski v nastavení vybojoval pro Bayern šestou výhru v řadě

20. 1. 2017 22:42
Tak to byl obrat na poslední chvíli. Robert Lewandowski zařídil Bayernu Mnichov dvěma góly úspěšný vstup do letošní části německé fotbalové ligy, když druhou a rozhodující trefu přidal v první minutě nastavení.
Robert Lewandowski se raduje z gólu Bayernu proti Freiburgu
Robert Lewandowski se raduje z gólu Bayernu proti Freiburgu | Foto: Reuters

Freiburg (Německo) - Kanonýr Robert Lewandowski zařídil Bayernu Mnichov dvěma góly úspěšný vstup do letošní části německé fotbalové ligy. Obhájce titulu zvítězil 2:1 ve Freiburgu, kde od 4. minuty prohrával.

Na rychlou trefu Jannika Haberera odpověděl polský útočník v 35. minutě 134. brankou v soutěži, kterou se na druhém místě historické tabulky zahraničních střelců odpoutal od někdejší opory Bayernu Brazilce Elbera. Před Lewandowským už je pouze Peruánec Claudio Pizarro se 190 brankami.

V první minutě nastavení si pak polský reprezentant ve vápně mezi obránci zpracoval na prsou centr Francka Ribéryho a čtrnáctým gólem v sezoně rozhodl o výhře favorita. Na nejlepšího střelce tohoto ročníku soutěže Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu ztrácí dva zásahy.

Bayern v mrazivém počasí vybojoval šesté ligové vítězství za sebou a stal se podvaadvacáté půlmistrem.