Lewandowski dal letos 43. gól v bundeslize a překonal Müllerův rekord

17. 12. 2021 22:26
Útočník Robert Lewandowski zpečetil výhru Bayernu Mnichov 4:0 nad Wolfsburgem v posledním letošním utkání a 43. gólem v jednom roce vytvořil rekord německé fotbalové ligy.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | Foto: Reuters

Polský kanonýr překonal o jednu branku bilanci legendárního Gerda Müllera z roku 1972. V tomto ligovém ročníku si Lewandowski polepšil na 19 zásahů a v tabulce střelců má náskok tří gólů před Patrikem Schickem z Leverkusenu, který nastoupí k utkání 17. kola až v neděli ve Freiburgu.

Bayern vykročil za výhrou nad trápícím se Wolfsburgem záhy. V sedmé minutě otevřel skóre z dorážky Müller. Další góly přidal lídr tabulky až ve druhém poločase. Po rohovém kopu a Müllerově přihrávce zvýšil Upamecano, vzápětí přidal třetí branku povedenou ranou levačkou Sané.

Lewandowski se dočkal tři minuty před koncem, kdy se položil do Musialovy přihrávky hlavou a akrobatickou střelou poslal míč pod břevno. Wolfsburg utrpěl pátou porážku v řadě.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Bayern Mnichov - Wolfsburg 4:0 (7. Müller, 57. Upamecano, 60. Sané, 87. Lewandowski).

1. Bayern Mnichov 17 14 1 2 56:16 43
2. Dortmund 16 11 1 4 39:23 34
3. Leverkusen 16 8 4 4 39:26 28
4. Hoffenheim 16 8 3 5 34:25 27
5. Freiburg 16 7 5 4 26:15 26
6. Mohuč 16 7 3 6 25:16 24
7. Eintracht Frankfurt 16 6 6 4 26:24 24
8. Union Berlín 16 6 6 4 22:21 24