Schickova trefa pomohla Leverkusenu k bodu, trefil se i Kadeřábek

Aktualizováno 10. 9. 2022 18:02
Útočník Patrik Schick druhým gólem v německé ligové sezoně zařídil v 6. kole fotbalistům Leverkusenu remízu 2:2 na hřišti berlínské Herthy. Záložník Pavel Kadeřábek premiérovou brankou v ročníku zpečetil vítězství Hoffenheimu 4:1 nad oslabenou Mohučí.
Patrik Schick se raduje z branky
Patrik Schick se raduje z branky | Foto: Reuters

Bayern Mnichov, soupeř Plzně v Lize mistrů, překvapivě doma remizoval se Stuttgartem 2:2 a třetí kolo po sobě uhrál nerozhodný výsledek.

Všechny branky na Olympijském stadionu v Berlíně padly po změně stran. Bayer šel zásluhou Demirbaye do vedení, ale Serdar s Richterem otočili skóre. V 79. minutě však střelou z šestnáctky srovnal Schick.

Adam Hložek naskočil v základní jedenáctce a měl v první půli jednu solidní šanci ke skórování, jeho střelu po břevno ale vytáhl domácí brankář Oliver Christensen.  Hložek ze hřiště odešel v 66. minutě, naopak domácí záložník Vladimír Darida přišel na hřiště až v nastavení.

Leverkusen nevyhrál sedmý z osmi soutěžních duelů v sezoně.

Také v souboji mezi Hoffenheimem a Mohučí se diváci dočkali gólů až ve druhé půli. Hosté od konce úvodního dějství dohrávali bez vyloučeného stopera Hacka, domácí Kramarič navíc nedal penaltu. Po přestávce se však chorvatský reprezentant už prosadil. Na něj navázali Prömel a Dabbur, za Mohuč snížil Kohr. V nastavení se zblízka po přihrávce do vápna nemýlil Kadeřábek.

Bayern dvakrát vedl díky trefám teenagerů Tela a Musialy, jenže Stuttgart pokaždé odpověděl. Bod mu zařídil v nastavení z pokutového kopu Guirassy. Obhájce ligového titulu nenavázal na středeční triumf v Lize mistrů 2:0 na hřišti Interu Milán a nenaladil se tak ideálně na úterní souboj s Barcelonou.

Naopak Lipsko si po úterní domácí porážce v Lize mistrů 1:4 se Šachtarem Doněck spravilo náladu a Dortmund zdolalo 3:0. Vítěznou premiéru na lavičce "Rudých býků" si proti svému bývalému klubu připsal trenér Rose, který nahradil odvolaného Tedesca. O góly se postarali maďarští reprezentanti Orbán a Szoboszlai, v závěru přidal třetí zásah Haidara.

Nováček Schalke doma zdolal Bochum 3:1. Celek z Gelsenkirchenu bodoval naplno poprvé v bundesligové sezoně, záložník Alex Král zůstal druhé kolo po sobě na lavičce.

Další účastník Ligy mistrů Frankfurt doma podlehl Wolfsburgu 0:1.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Bayern Mnichov - Stuttgart 2:2 (36. Tel, 60. Musiala - 57. Führich, 90.+2 Guirassy z pen.), Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 0:1 (60. Lacroix), Hertha Berlín - Leverkusen 2:2 (56. Serdar, 74. Richter - 49. Demirbay, 79. Schick), Hoffenheim - Mohuč 4:1 (53. Kramarič, 70. Prömel, 81. Dabbur, 90.+2 Kadeřábek - 84. Kohr), Lipsko - Dortmund 3:0 (6. Orbán, 45. Szoboszlai, 84. Haidara), Schalke - Bochum 3:1 (38. Drexler, 73. vlastní Mašovič, 90.+6 Polter - 52. Zoller).

1. Bayern Mnichov 6 3 3 0 19:5 12
2. Hoffenheim 6 4 0 2 12:7 12
3. Freiburg 5 4 0 1 10:5 12
4. Dortmund 6 4 0 2 8:7 12
5. Union Berlín 5 3 2 0 12:4 11
6. Mohuč 6 3 1 2 6:9 10
7. Kolín nad Rýnem 5 2 3 0 10:6 9
8. Mönchengladbach 5 2 2 1 7:5 8