Bayern remizoval s Dortmundem. Využil toho Leverkusen

1. 12. 2012 20:40
Fotbalisté Leverkusenu porazili v 15. kole německé ligy 1:0 Norimberk a přiblížili se na sedm bodů suverénnímu lídrovi tabulky Bayernu.
Steffan Kiessling se raduje z vítězného gólu Leverkusenu. Ten díky remíze Bayernu ztrácí na lídra už jen osm bodů | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali ve šlágru 15. kola německé ligy s Dortmundem 1:1 a přerušili sérii čtyř ligových porážek s obhájcem titulu.

Jejich náskok v tabulce před druhým Leverkusenem se snížil na osm bodů, protože Bayer zvítězil 1:0 nad Norimberkem. Na třetí Dortmund mají k dobru jedenáct bodů.

V nejočekávanějším utkání kola předváděly Dortmund s Bayernem ofenzivní hru, jenže větší šance nepřicházely.

Dortmund zachránily zákroky gólmana

Až krátce před poločasem střílel nebezpečně Reus a brankář Neuer vyrazil míč na roh.

Mnichovským už v té době chyběl zraněný stoper Badstuber, kterého čeká dlouhá pauza kvůli přetrženým křížovým vazům v pravém koleni.

Po hodině hry si vypracoval tlak Bayern a v 67. minutě ho zúročil. Kroos se na hranici pokutového území uvolnil kličkou a poslal míč ke vzdálenější tyči.

Hned za sedm minut ale po rohu zůstal v pokutovém území osamocený Götze a vyrovnal.

V závěru měl Bayern několik velkých příležitostí, ale zazářil brankář Weidenfeller.

Leverkusen vyhrál počtvrté v řadě

Fotbalisté Leverkusenu porazili 1:0 Norimberk a přiblížili se na sedm bodů suverénnímu lídrovi tabulky Bayernu.

Leverkusen bez zraněného obránce Michala Kadlece vstřelil rozhodující branku v 37. minutě, kdy se po přihrávce Schürrleho trefil Kiessling.

Hostům ke srovnání nepomohl ani český reprezentační útočník Tomáš Pekhart, který odehrál poslední půlhodinu a dostal žlutou kartu.

Stoper Pavel Krmaš se po jednozápasové přestávce vrátil do sestavy Freiburgu a úvodní hodinu musel bránit i českého záložníka Milana Petrželu.

Díky remíze 1:1 v Augsburgu pomohl Krmaš svému týmu k bodům popáté v řadě, porážka 0:2 v minulém kole s Bayernem přišla při jeho absenci.

Schalke naopak počtvrté nevyhrálo

Čtvrtou ztrátu za sebou si připsalo Schalke, které díky Draxlerově vyrovnávací brance z 86. minuty doma vybojovalo alespoň bod za remízu 1:1 s Mönchengladbachem.

Na druhý Leverkusen však ztrácí na čtvrté příčce pět bodů.

Mohuč se Zdeňkem Pospěchem sice doma přišla o brzké vedení proti Hannoveru, v předposlední minutě ale rozhodl o její výhře 2:1 Szalai.

Augsburg - Freiburg 1:1 (9. Werner - 29. Schmid), Fürth - Stuttgart 0:1 (45. Okazaki), Leverkusen - Norimberk 1:0 (37. Kiessling), Mohuč - Hannover 2:1 (10. Müller, 89. Szalai - 28. Schulz), Schalke - Mönchengladbach 1:1 (86. Draxler - 62. De Camargo), Bayern Mnichov - Dortmund 1:1 (67. Kroos - 74. Götze).

1. Bayern Mnichov 15 12 2 1 41:6 38
2. Leverkusen 15 9 3 3 28:19 30
3. Dortmund 15 7 6 2 30:16 27
4. Schalke 15 7 4 4 25:19 25
5. Eintracht Frankfurt 15 7 3 5 27:26 24
6. Mohuč 15 7 2 6 21:18 23
7. Stuttgart 15 6 4 5 17:24 22
8. Mönchengladbach 15 5 6 4 22:25 21