Leverkusen ukončil rekordní sérii Bayernu. V Mnichově vyhrál

28. 10. 2012 20:00
Fotbalisté Leverkusenu v devátém kole dokázali jako první vzít Bayernu Mnichov body | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli s Leverkusenem 1:2 a přišli o svou vítěznou šňůru z úvodu německé ligy.

Jejich náskok na druhé místo, na které se díky sobotní výhře 1:0 nad Norimberkem posunulo Schalke, se ztenčil na čtyři body.

Bayern před týdnem deklasoval Düsseldorf 5:0 a stanovil osmou výhrou z úvodních osmi kol nový bundesligový rekord.

V neděli však poprvé víc než jednou inkasoval, což znamenalo porážku. Do vedení poslal soupeře po kombinační akci Kiessling, poměrně špatně hrající Bayern ale vyrovnal v 77. minutě hlavičkou Mandžukiče.

Místo obratu mnichovského celku v závěru přišel z protiútoku úder hostů. Sam zakončoval nepřesně, ale jeho hlavičku srazil do protipohybu vlastního brankáře Neuera Boateng.

Bayer, který se musel obejít bez zraněného obránce Michala Kadlece, vyhrál v Mnichově poprvé po 23 letech.

Frankfurt podruhé v sezoně prohrál

Frankfurt prohrál ve Stuttgartu 1:2 a přepustil druhou příčku Schalke.

Eintracht sice dokázal po hodině hry zásluhou Meiera odpovědět na brzkou branku Gentnera, jenže šest minut před koncem zařídil Stuttgartu první domácí výhru v sezoně Ibiševič.

Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:1 (6. Gentner, 84. Ibiševič - 67. Meier), Bayern Mnichov - Leverkusen 1:2 (77. Mandžukič - 42. Kiessling, 87. vlastní Boateng), Hannover - Mönchengladbach 2:3 (48. Schlaudraff, 53. Diouf - 70. Domínguez, 77. Brouwers, 79. Arango).

1. Bayern Mnichov 9 8 0 1 27:4 24
2. Schalke 9 6 2 1 18:8 20
3. Eintracht Frankfurt 9 6 1 2 20:13 19
4. Dortmund 9 4 3 2 20:11 15
5. Leverkusen 9 4 3 2 15:12 15
6. Mohuč 9 4 2 3 12:10 14
7. Hamburk 9 4 1 4 11:11 13
8. Stuttgart 9 3 3 3 10:15 12