Leverkusen řídil kanonádu i bez Schickových gólů, Diaby dal hattrick

22. 1. 2022 17:48
Fotbalisté Leverkusenu ve 20. kole německé ligy deklasovali Augsburg 5:1. Domácí útočník Patrik Schick se gólově neprosadil, jeho spoluhráč Moussa Diaby se blýskl hattrickem. Bayer naplno bodoval podruhé za sebou a upevnil si třetí místo v tabulce.
Patrik Schick v zápase s Unionem
Patrik Schick v zápase s Unionem | Foto: Reuters

Leverkusen poslal do vedení v deváté minutě Bellarabi a za čtvrt hodiny ho napodobil Diaby. Schick mohl krátce před pauzou přidat třetí trefu, ale zblízka nepřekonal brankáře Gikiewicze.

Na Maierovo snížení z 62. minuty rychle odpověděl další domácí brankou Diaby a francouzský křídelník v 69. minutě završil hattrick. V závěru uzavřel skóre náhradník Alario, jenž vystřídal Schicka.

Pětadvacetiletý český reprezentant je s 18 góly nadále druhý v bundesligové tabulce střelců, ztrácí pět zásahů na vedoucího Lewandowského z Bayernu Mnichov. Na lavičce šestnáctého Augsburgu zůstal brankář Tomáš Koubek, jeho spoluhráč záložník Jan Morávek nebyl ani mezi náhradníky.

Druhý Dortmund po vítězství 3:2 nad Hoffenheimem ztrácí tři body na vedoucí Bayern, který má k dobru nedělní zápas s Herthou Berlín. Hostující Borussii poslal do vedení už v šesté minutě Haaland 16. ligovým gólem v sezoně. Těsně před pauzou odpověděl Kramarič.

Po změně stran náskok Dortmundu navýšili Reus a vlastní brankou Raum. Rutter v 77. minutě už pouze zmírnil domácí porážku. Hoffenheim bez zraněného obránce Pavla Kadeřábka v domácí soutěži prohrál podruhé za sebou a klesl na šestou příčku.

Na čtvrtou pozici se vyhoupl Union po výhře 2:1 v Mönchengladbachu. Oba góly berlínského týmu zaznamenal Kruse, jenž v minulosti působil v domácím klubu.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Freiburg - Stuttgart 2:0 (37. vlastní Ito, 72. Schade), Fürth - Mohuč 2:1 (12. Dudziak, 66. vlastní Bell - 90.+3 Onisiwo), Hoffenheim - Dortmund 2:3 (45.+1 Kramarič, 77. Rutter - 6. Haaland, 58. Reus, 66. vlastní Raum), Leverkusen - Augsburg 5:1 (24., 65. a 69. Diaby, 9. Bellarabi, 81. Alario - 62. Maier), Mönchengladbach - Union Berlín 1:2 (40. Koné - 18. z pen. a 84. Kruse), Bochum - Kolín nad Rýnem 2:2 (25. Holtmann, 70. Asano - 36. Hübers, 45. Modeste).

1. Bayern Mnichov 19 15 1 3 61:18 46
2. Dortmund 20 14 1 5 52:31 43
3. Leverkusen 20 10 5 5 49:32 35
4. Union Berlín 20 9 7 4 29:25 34
5. Freiburg 20 9 6 5 33:23 33
6. Hoffenheim 20 9 4 7 41:32 31
7. Kolín nad Rýnem 20 7 8 5 32:34 29
8. Lipsko 19 8 4 7 36:23 28