Hložek má první asistenci, Schick nehrál. Leverkusen zahodil penaltu a remizoval

Aktualizováno 22. 10. 2022 21:19
Fotbalisté Leverkusenu remizovali v 11. kole německé ligy s Wolfsburgem 2:2. Adam Hložek se podílel na úvodní brance domácích a připsal si první asistenci v dresu Bayeru. Patrik Schick chyběl kvůli zranění.
Adam Hložek v dřívějším utkání proti Schalke.
Adam Hložek v dřívějším utkání proti Schalke. | Foto: Reuters

V 8. minutě měl Leverkusen skvělou příležitost jít do vedení, když rozhodčí nařídil pokutový kop za ruku Van de Vena, Diaby ale penaltu neproměnil. Francouzský záložník si spravil chuť o necelých 10 minut později, kdy po Hložkově přihrávce už míč za záda brankáře Casteelse dostal.

Hosté vyrovnali v 28. minutě, když si Andrich nešťastně srazil přízemní centr do vlastní sítě. V 53. minutě otočil vývoj utkání proměněnou penaltou kapitán Wolfsburgu Arnold. Čtvrt hodiny před koncem vyrovnal na 2:2 Frimpong.

Leverkusen je s devíti body čtrnáctý. Wolfsburg potřetí za sebou remizoval, má 11 bodů a je o příčku výše.

Bayern Mnichov zvítězil na hřišti Hoffenheimu 2:0 díky dvěma gólům z prvního poločasu. Už pošesté se v soutěži trefil devatenáctiletý Musiala a je nejlepším střelcem obhájců titulu. Druhý gól přidal Choupo-Moting. Domácí Pavel Kadeřábek se na hřiště dostal v 62. minutě.

Bayern ztrácí bod na vedoucí Union Berlín, který má k dobru nedělní venkovní zápas s poslední Bochumí. Hoffenheim je šestý.

Fotbalisté Dortmundu po třech zápasech bez vítězství doma deklasovali Stuttgart 5:0. Dvakrát se trefil Bellingham, po jedné trefě zaznamenali Süle, Reyna a Moukoko. Poprvé v historii bundesligy se za jeden tým prosadili tři teenageři - Bellingham, Reyna a Moukoko.

Brémy s Jiří Pavlenkou v brance prohrály ve Freiburgu 0:2. Už ve 14. minutě hosty oslabil obránce Friedl, jenž dostal červenou kartu za zmaření jasné brankové příležitosti. Freiburg přesilovku využil v druhém poločase, kdy se po centru Grifa trefil Kübler. Deset minut před koncem Grifo pojistil vítězství třetího týmu tabulky proměněnou penaltou ve stylu Antonína Panenky. S 39 góly překonal Lucu Toniho a stal se historicky nejlepším italským střelcem v německé lize.

V brance Augsburgu se v domácím zápase proti Lipsku počtvrté v řadě objevil Tomáš Koubek. Jeho klub měl nakročeno k vítězství, když ještě v 64. minutě vedl po brankách Berishy, Demiroviče a Vargase 3:0, ale v následujících dvou minutách dostal domácí obránce Iago dvě žluté karty a musel předčasně z hrací plochy. Fotbalisté Lipska přesilovku využili. V 73. minutě skóroval Silva, v 89. minutě Nkunku a v 90. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Novoa Ramos.

Frankfurt zvítězil v Mönchengladbachu 3:1. Eintracht vstřelil všechny tři góly v prvním poločase. Dvakrát se trefil Lindström a jednou Dina Ebimbe. V druhém poločase už pouze korigoval skóre svým osmým ligovým gólem Thuram, čímž vyrovnal v čele tabulky střelců Füllkruga z Brém a Nkunkua z Lipska.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Augsburg - Lipsko 3:3 (33. Berisha z pen., 51. Demirovič, 64. Vargas - 73. Silva, 89. Nkunku, 90. Novoa Ramos), Dortmund - Stuttgart 5:0 (2. a 53. Bellingham, 13. Süle, 45. Reyna, 72. Moukoko), Freiburg - Brémy 2:0 (56. Kübler, 80. Grifo z pen.), Hoffenheim - Bayern Mnichov 0:2 (18. Musiala, 38. Choupo-Moting), Leverkusen - Wolfsburg 2:2 (17. Diaby, 76. Frimpong - 28. vlastní Andrich, 53. Arnold z pen.), Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:3 (72. Thuram - 6. a 45. Lindström, 29. Dina Ebimbe).

1. Union Berlín 10 7 2 1 18:6 23
2. Bayern Mnichov 11 6 4 1 31:8 22
3. Freiburg 11 6 3 2 16:13 21
4. Eintracht Frankfurt 11 6 2 3 24:18 20
5. Dortmund 11 6 1 4 18:14 19
6. Mohuč 11 5 3 3 16:13 18
7. Hoffenheim 11 5 2 4 17:12 17
8. Lipsko 11 4 4 3 20:18 16