Leverkusen odrazil útok Bayernu a dál vede Bundesligu

24. 1. 2010 19:35
Schalke přišlo o výhru dvěma góly v závěru
Arjen Robben se raduje z gólu
Arjen Robben se raduje z gólu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalový Bayer Leverkusen odrazil útok Bayernu Mnichov a udržel se i po 19. kole Bundesligy na první příčce tabulky.

Rozhodlo o tom vítězství Bayeru na hřišti Hoffenheimu, kde hosté zvítězili 3:0 díky brankám Hyypiäho, Kroose a Barnetty.

Leverkusen si tak stále drží ligovou neporazitelnost.

Fotbalisté Bayernu Mnichov díky sobotní výhře nad Brémami ovšem pokračují v triumfální jízdě, díky níž momentálně ztrácí na Leverkusen pouhé dva body. Po vítězství 3:2 v Brémách tak na jaře triumfovali i ve třetím zápase.

O šestém vítězství mnichovského klubu v řadě rozhodl v 78. minutě za stavu 2:2 nizozemský záložník Arjen Robben. Brémám se naopak nedaří. Už počtvrté za sebou v domácí soutěži prohráli.

Drobný chytil penaltu, Hertě to však k výhře nepomohlo

Jaroslav Drobný zneškodnil proti Mönchengladbachu penaltu a pomohl berlínské Hertě k bezbrankové remíze. Český reprezentant vychytal ve 42. minutě pokus Aranga a udržel i v druhém zápase odvetné části soutěže čisté konto.

V dresu Mohuče si odbyl premiéru záložník Jan Šimák, jehož nový tým doma porazil trápící se Hannover 1:0.

Dortmund porazil na svém stadionu Hamburk 1:0 a po šesté bundesligové výhře za sebou vystřídal svého soupeře na čtvrté pozici.

Bochum - Schalke 2:2