Leverkusen doma padl a zkomplikoval si boj o poháry. Hložek hrál půl hodiny

5. 5. 2023 22:48
Fotbalisté Leverkusenu v německé lize podlehli 1:2 Kolínu nad Rýnem a zkomplikovali si boj o evropské poháry. Bayer, za který Adam Hložek odehrál poslední půlhodinu, prohrál po devíti kolech.
Adam Hložek v šarvátce během duelu Kolína s Leverkusenem.
Adam Hložek v šarvátce během duelu Kolína s Leverkusenem. | Foto: Reuters

O výhře hostujícího Kolína rozhodl dvěma góly v prvním poločase Davie Selke. Za Leverkusen, který se musí ve zbytku sezony obejít bez útočníka Patrika Schicka, na 1:2 snížil Amine Adli.

V tabulce patří Leverkusenu šesté místo, které jako poslední zaručuje evropské poháry. Sedmý je s dvoubodovým odstupem Wolfsburg, jenž má však zápas k dobru. O další bod zpět je osmá Mohuč, která dnes prohrála 2:3 se Schalke.

O výhře hostů rozhodl z penalty v desáté minutě nastavení Marius Bülter, který se v utkání prosadil podruhé. O zbývající zásah Schalke se postaral Tom Krauss, za Mohuč vyrovnávali Leandro Barreiro a Aarón Martín

Schalke, za které odehrál celý zápas záložník Alex Král, díky vítězství minimálně do soboty opustilo sestupové příčky. Dělí ho od nich dva body, ale šestnáctý Stuttgart i sedmnáctá Bochum mají zápas k dobru.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Leverkusen - Kolín nad Rýnem 1:2 (28. Adli - 14. a 36. Selke), Mohuč - Schalke 2:3 (53. Barreiro, 70. Martin - 26. a 90.+10 z pen. Bulter, 60. Krauss).

1. Bayern Mnichov 30 18 8 4 80:33 62
2. Dortmund 30 19 4 7 67:40 61
3. Union Berlín 30 16 8 6 44:31 56
4. Freiburg 30 16 8 6 46:37 56
5. Lipsko 30 16 6 8 54:37 54
6. Leverkusen 31 14 6 11 54:42 48
7. Wolfsburg 30 12 10 8 54:37 46
8. Mohuč 31 12 9 10 51:46 45