"Letec" Limberský se v noci opřel do Tvrdíka, pak se za své výroky omlouval

Jiří Škuba Jiří Škuba
Aktualizováno 18. 12. 2018 13:28
Emotivní reakce plzeňského beka vyvolal neuznaný gól Miloše Kratochvíla v pondělním utkání Jablonce se Slavií, které lídr tabulky nakonec vyhrál 2:0.
David Limberský
David Limberský | Foto: Milan Kammermayer

Běžela 50. minuta zápasu, v němž Slavia vedla v Jablonci 1:0. Miloš Kratochvíl dorazil míč do sítě, rozhodčí Berka ovšem branku neuznal kvůli faulu Jana Chramosty na brankáře hostí Ondřeje Koláře. "Štrejchnul jsem o něj. Asi ne tolik, aby tam ležel takovou dobu, ale trošku jsem ho trefil. Video ukázalo faul, tak asi jo," uznal po zápase Chramosta.

Celá situace ale vytočila především obránce Plzně Davida Limberského, jehož tým na dálku soupeří se Slavií o ligový titul. A pětatřicetiletý bek se nevybíravě opřel do šéfa slávistického klubu Jaroslava Tvrdíka.

"Pane Tvrdík, takový gól odvolat, to je majstrštyk," napsal Limberský na svůj Instagram. A přidal i druhý příspěvek, v němž se mimo jiné opřel do Tvrdíka kvůli jeho manažerské minulosti v Českých aeroliniích. "Tvrdík je největší mág… Zrušil regulérní gól. Gratuluju, mistr Twitter. Jen rozhazuj dál čínský money. Zdravíme váš věrný tým ČSA," napsal Limberský ve svém nočním příspěvku.

Glosa Davida Limberského.
Glosa Davida Limberského. | Foto: Instagram,

V úterý odpoledne se už ale Limberský za své předchozí výroky na Tvrdíkovu adresu omluvil. "Bylo to zbytečné a hloupé," napsal plzeňský bek na svůj Instagram.

Paradoxní je, že v reakci na rozhodnutí sudího Berky se ozval fotbalista, který svým nasimulovaným pádem před šesti lety vzbudil mohutnou vlnu emocí.

V půlce září roku 2012 hrála Sparta v Plzni a utkání to bylo extrémně vyhrocené. Ve 39. minutě právě Limberský vyrazil do vápna, skočil a chtěl penaltu. K překvapení všech, a hlavně Hušbauera, který tenkrát hrál za Spartu a měl Limberského faulovat, se skutečně pokutový kop zahrával. Míč si postavil Pavel Horváth a nekompromisně zavěsil.

Limberského jméno zůstane s touto simulací navždy spojeno, navíc se stal nepřítelem číslo jedna všech sparťanských fanoušků, kteří mu to ve vzájemných zápasech dávají opravdu najevo.