Leicesteru vzdává hold celý svět. Poprvé jsem slavil gól Chelsea, smál se Berger

Podívejte se, jak se titul slavil přímo v ulicích Leicesteru
Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 3. 5. 2016 8:58
Největší šok v historii. Tak se dá označit nečekaný triumf Leicesteru City v prestižní anglické Premier League. Bezprostředně po utkání Tottenhamu s Chelsea, které dopadlo pro Lišky příznivou remízou, se na sociálních sítích vyvalily miliony gratulací z celého světa.

Londýn – Největší šok v historii. Tak se dá označit nečekaný triumf Leicesteru City v prestižní anglické Premier League. Bezprostředně po utkání Tottenhamu s Chelsea, které dopadlo pro Lišky příznivou remízou, se na sociálních sítích vyvalily miliony gratulací z celého světa.

Svůj vzkaz nechali novým mistrům na Twitteru britští konkurenti i další evropské velkokluby. Nechyběli ani hráči, ale také sportovci i další známé osobnosti. Možná nejvíc pobavil tweet Patrika Bergera, který se přiznal, že poprvé v životě slavil vstřelenou branku Chelsea.

Mezi gratulanty nechybí ani Mario Balotelli, Alan Shearer, Petr Čech nebo Tomáš Berdych, jinak zarytý fanoušek United.

Zajímavým faktem je, že ihned po pondělní remíze druhého Tottenhamu s Chelsea, která dvě kola před koncem zaručila Leicesteru titul, se na Twitteru v Británii zvýšila aktivita o 86 procent.

Google zase ohlásil, že vyhledávání termínu "Leicester City champions" vzrostlo o 4400 procent.

Titul Leicesteru přitom neoslavovali jen fanoušci v Británii, ale také v Thajsku, odkud pocházejí majitelé klubu. Do Thajska se fotbalisté ostatně podle listu The Telegraph brzy chystají, aby vlastníkům trofej ukázali.

Lineker bude muset moderovat ve slipech

Triumfu Leicesteru nevěřil ani jeho bývalý hráč Gary Lineker, který tak prohrál sázku a bude muset moderovat příští kolo v televizi BBC jen ve spodním prádle. "Je to největší sportovní šok mé doby. A to je to můj klub," připustil Lineker.

"Dali šanci všem malým klubům, že mohou uspět," prohlásil zase kapitán Chelsea John Terry.

A konečně na Twitter unikly i záběry z oslav Leicesteru, který pochopitelně pondělní duel na Stamford Bridge napjatě sledoval.

Takhle se slavilo v domě Jamieho Vardyho, nejlepšího střelce Leicesteru a celé Premier League. Po zemi se při oslavách nechal vláčet kapitán Wes Morgan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 56 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy