Leicesteru vzdává hold celý svět. Poprvé jsem slavil gól Chelsea, smál se Berger

Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 3. 5. 2016 8:58
Největší šok v historii. Tak se dá označit nečekaný triumf Leicesteru City v prestižní anglické Premier League. Bezprostředně po utkání Tottenhamu s Chelsea, které dopadlo pro Lišky příznivou remízou, se na sociálních sítích vyvalily miliony gratulací z celého světa.

Londýn – Největší šok v historii. Tak se dá označit nečekaný triumf Leicesteru City v prestižní anglické Premier League. Bezprostředně po utkání Tottenhamu s Chelsea, které dopadlo pro Lišky příznivou remízou, se na sociálních sítích vyvalily miliony gratulací z celého světa.

Svůj vzkaz nechali novým mistrům na Twitteru britští konkurenti i další evropské velkokluby. Nechyběli ani hráči, ale také sportovci i další známé osobnosti. Možná nejvíc pobavil tweet Patrika Bergera, který se přiznal, že poprvé v životě slavil vstřelenou branku Chelsea.

Mezi gratulanty nechybí ani Mario Balotelli, Alan Shearer, Petr Čech nebo Tomáš Berdych, jinak zarytý fanoušek United.

Zajímavým faktem je, že ihned po pondělní remíze druhého Tottenhamu s Chelsea, která dvě kola před koncem zaručila Leicesteru titul, se na Twitteru v Británii zvýšila aktivita o 86 procent.

Google zase ohlásil, že vyhledávání termínu "Leicester City champions" vzrostlo o 4400 procent.

Titul Leicesteru přitom neoslavovali jen fanoušci v Británii, ale také v Thajsku, odkud pocházejí majitelé klubu. Do Thajska se fotbalisté ostatně podle listu The Telegraph brzy chystají, aby vlastníkům trofej ukázali.

Lineker bude muset moderovat ve slipech

Triumfu Leicesteru nevěřil ani jeho bývalý hráč Gary Lineker, který tak prohrál sázku a bude muset moderovat příští kolo v televizi BBC jen ve spodním prádle. "Je to největší sportovní šok mé doby. A to je to můj klub," připustil Lineker.

"Dali šanci všem malým klubům, že mohou uspět," prohlásil zase kapitán Chelsea John Terry.

A konečně na Twitter unikly i záběry z oslav Leicesteru, který pochopitelně pondělní duel na Stamford Bridge napjatě sledoval.

Takhle se slavilo v domě Jamieho Vardyho, nejlepšího střelce Leicesteru a celé Premier League. Po zemi se při oslavách nechal vláčet kapitán Wes Morgan.

 

Právě se děje

Další zprávy