Leicester v Premier League podruhé za sebou remizoval a je druhý

28. 12. 2020 18:22
Fotbalisté Leicesteru zachránili v anglické lize v duelu s Crystalem Palace remízu 1:1 až v závěru poté, co v úvodu zápasu neproměnili penaltu.
Vyrovnáno. Harvey Barnes trefuje Leicesteru alespoň bod
Vyrovnáno. Harvey Barnes trefuje Leicesteru alespoň bod | Foto: Reuters

V tabulce je Leicester druhý jen o skóre před Evertonem, jehož večerní zápas proti Manchesteru City byl kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře odložen.

Leicester se musel spokojit s dělbou bodů podruhé za sebou. V 19. minutě mohl přitom jít do vedení, Kelechi Iheanacho ale z nařízené penalty brankáře domácích Vicenteho Guaitu nepřekonal. Po přestávce poslal Crystal Palace do vedení Wilfried Zaha a hosté, kteří budou příštím soupeřem pražské Slavie v Evropské lize, vyrovnali až v 83. minutě zásluhou Harveyho Barnese.

"V prvním poločase jsem si nevypracovali moc šancí a jejich gól nás srazil," uvedl Barnes v rozhovoru po zápase. "Každý zápas chceme vyhrát, ale když už to nejde, nechceme aspoň prohrát. Máme za sebou náročný program, uhráli jsme pár skvělých výsledků, takže jsme spokojení s tím, kde v tabulce jsme," dodal.

Crystal Palace nedokázal vyhrát v lize popáté za sebou a je třináctý. Předvedl však zlepšení oproti předchozím zápasům, v nichž schytal debakly s Liverpoolem (0:7) a Aston Villou (0:3).

Anglická fotbalová liga - 16. kolo: Crystal Palace - Leicester 1:1 (58. Zaha - 83. Barnes),

Crystal Palace - Leicester 1:1 (58. Zaha - 83. Barnes), Chelsea - Aston Villa 1:1 (34. Giroud - 50. El Ghazi).

1. Liverpool 15 9 5 1 37:20 32
2. Leicester 16 9 2 5 29:20 29
3. Everton 15 9 2 4 26:19 29
4. Manchester United 14 8 3 3 30:23 27
5. Aston Villa 14 8 2 4 28:14 26
6. Chelsea 16 7 5 4 31:18 26
7. Tottenham 15 7 5 3 26:15 26
8. Manchester City 14 7 5 2 21:12 26