Leicester uspěl na hřišti Tottenhamu a dostal se na druhé místo

20. 12. 2020 17:32
Fotbalisté Leicesteru zvítězili na hřišti Tottenhamu 2:0 a po 14. kole anglické ligy se posunuli na druhé místo se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Liverpool.
Jamie Vardy
Jamie Vardy | Foto: Reuters

Leicester byl v prvním poločase aktivnější, branky se ale dočkal až v nastaveném čase, kdy videorozhodčí přisoudil hostům penaltu. Jamie Vardy ji proměnil v jedenáctý gól v sezoně, kterým se dotáhl na druhé místo v pořadí střelců. Tottenham prohrával v poločase poprvé po 20 ligových zápasech.

Ve druhé půli "Lišky" zatlačily na "Kohouty" z protiútoků. Branka Jamese Maddisona po přihrávce na 40 metrů sice ještě kvůli ofsajdu neplatila, v 59. minutě už se ale hosté radovali. Hlavičku Vardyho si srazil do vlastní sítě Toby Alderweireld. Tottenham po středeční ztrátě s Liverpoolem (1:2) prohrál dva ligové zápasy za sebou poprvé od přelomu února a března tohoto roku, kdy podlehl Chelsea a Wolverhamptonu.

Fotbalisté Manchesteru United deklasovali v domácím utkání 14. kola anglické ligy Leeds 6:2 a posunuli se na třetí místo tabulky o skóre před Everton.

Manchester United se na Old Trafford dostal brzy do vedení. Scott McTominay se stal prvním hráčem, který se trefil dvakrát v úvodních třech minutách zápasu Premier League. V první půli inkasoval Leeds ještě od Bruna Fernandese a Victora Lindelöfa a poprvé v Premier League do přestávky dostal čtyři góly. Branka Liama Coopera v závěru úvodního dějství byla jen slabou náplastí.

"Rudí ďáblové" po přestávce nepolevili a přidali ještě dvě branky. Jednu vstřelil z penalty Fernandes, který se v sezoně trefil podeváté a celkem od svého lednového příchodu do Manchesteru v lize už devatenáctkrát. Tým vedený trenérem Marcelem Bielsou dostal šest branek poprvé od roku 1992, kdy Argentinec koučoval svůj mateřský klub Newell's Old Boys.

Souboj šestnáctého Brightonu s posledním Sheffieldem United výrazně ovlivnilo vyloučení hostujícího Johna Lundstrama, který šel po 40 minutách ze hřiště za podražení soupeře. I přes dominanci domácích to ale byl Sheffield, který skóroval jako první - z brejku se v 63. minutě trefil dvacetiletý debutant v Premier League Jayden Bogle. Dělbu bodů zařídil domácím až v závěru střídající Danny Welbeck střelou z malého vápna.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo: Brighton - Sheffield United 1:1 (87. Welbeck - 63. Bogle), Tottenham - Leicester 0:2 (45.+4 Vardy, 59. vlastní Alderweireld), Manchester United - Leeds 6:2 (2. a 3. McTominay, 20. a 69. Fernandes, 37. Lindelöf, 66. James - 42. Cooper, 73. Dallas), West Bromwich - Aston Villa 0:3 (5. a 87. z pen. El Ghazi, 84. Traoré).

1. Liverpool 14 9 4 1 36:19 31
2. Leicester 14 9 0 5 26:17 27
3. Manchester United 13 8 2 3 28:21 26
4. Everton 14 8 2 4 25:19 26
5. Tottenham 14 7 4 3 25:14 25
6. Southampton 14 7 3 4 25:19 24
7. Manchester City 13 6 5 2 19:12 23
8. Chelsea 13 6 4 3 26:14 22