15. 12. 2009 9:15
Jens Lehmann se minulý týden dopustil několika prohřešků
Jens Lehmann
Jens Lehmann | Foto: Ivo Pospíšil

Stuttgart -Německý brankář Jens Lehmann je opět středem pozornosti. Tu si vysloužil kvůli svému chování v minulém týdnu a jak už bývá u bývalého reprezentačního gólmana zvykem, nezůstalo jen u jednoho prohřešku.

Bývalý hráč Arsenalu se totiž nejprve opřel do vedení svého současného zaměstnavatele kvůli tomu, že pár dní před důležitým zápasem Ligy mistrů propustilo kouče Marcuse Babbela.

"Způsob, jakým byl Marcus vyhozen, byl amatérský a nefér," láteřil před zápasem.

Stuttgart nakonec klíčový duel zvládl, Lehmann v utkání jen jednou inkasoval a to i přesto, že diváky stihl "pobavit" nečekanou vložkou, kdy si v průběhu první půle odběhl k reklamním panelům vymočit.

Po zápase ho navíc čekalo další překvapení, vedoucí funkcionáři mu za předchozí kritiku udělili rekordní pokutu 40 000 eur. Lehmann však neustoupil.

„Nezaplatím ji," vyhlásil rázně. A možná pod vlivem těchto událostí také předvedl další zkrat i v ligovém zápase proti Mohuči, kdy v samotném závěru způsobil za stavu 1:0 poměrně zbytečný faul v pokutovém území.

Následně byl také vyloučen a soupeř z nařízené penalty srovnal. Místo cenných třech bodů získal Stuttgart jen jeden a stále se proto nachází v blízkosti sestupových vod.

A aby toho nebylo málo, po utkání Lehmann ještě sebral jednomu z fanoušků před stadionem brýle. Jeho chováním se bude znovu zabývat vedení Stuttgartu.

"Jeho incidenty budou analyzovány a diskutovány interně," uvedl později sportovní ředitel Horst Heldt.

Možná to ale bude poslední aktivita. Spekuluje se totiž, že samotný fotbalista plánuje během zimní přestávky předčasné ukončit svou aktivní kariéru.