Lehmann prodělal covid-19, ale diváky by na fotbal pustil

ČTK ČTK
28. 4. 2020 13:01
Padesátiletý Lehmann se nakazil koronavirem v polovině minulého měsíce.
Jen Lehmann
Jen Lehmann | Foto: Reuters

Bývalý německý fotbalový brankář Jens Lehmann prodělal v březnu nemoc covid-19. Přesto někdejší gólman Schalke, Dortmundu či Arsenalu bojuje za to, aby na stadiony po rozběhnutí soutěží mohli v omezeném počtu diváci.

 "Měl jsem zhruba den a půl kašel a mírnou horečku. Po dvoutýdenní karanténě mě úřady uznaly zdravým," řekl Bildu jednašedesátinásobný německý reprezentant.

Onemocnění popsal jako lehčí než chřipku. "Ale lidé z ohrožených skupin si na to samozřejmě musejí dát pozor. Pravděpodobně také pomáhá, když celkově žijete zdravě," uvedl bývalý vítěz německé a anglické ligy.

Lehmann se oproti všeobecnému názoru domnívá, že až se po pauze kvůli koronaviru rozběhne bundesligová sezona, mohly by se za určitých podmínek stadiony otevřít i fanouškům.

"Ještě jsem neslyšel žádný rozumný protiargument. Když by se obsadilo jen každé čtvrté místo, měli by lidé mezi sebou dostatečné odstupy. Kdo by to porušil, byl by vyhozen a dostal by zákaz vstupu na stadion," navrhl Lehmann. Německá liga stejně jako drtivá většina fotbalových soutěží plánuje restart sezony s vyloučením veřejnosti.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy