Legendy se vrací, Jankulovski a Vrťo v dozorčí radě ostravského Baníku

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 4. 2016 19:30
Marek Jankulovski a Dušan Vrťo se stali novými členy dozorčí rady ostravského Baníku. Jejich zkušenosti by měly pomoci sportovnímu úseku
Marek Jankulovski, bývalý hráč AC Milan, se vrací do ostravského Baníku jako člen dozorčí rady
Marek Jankulovski, bývalý hráč AC Milan, se vrací do ostravského Baníku jako člen dozorčí rady | Foto: ČTK

Ostrava - Ta dvě jména se v Ostravě v souvislosti s fotbalovým Baníkem skloňovala už delší čas. Teď jednání vyústila a spekulace se staly realitou.

"Dušan Vrťo a Marek Jankulovski se dnes stali novými členy dozorčí rady Baníku Ostrava," sdělil deníku Aktuálně.cz v krátkém telefonickém rozhovoru majitel klubu Václav Brabec. "Měli jsme dnes jednání řídících orgánů klubu, před chvílí jsme skončili, zrovna sedám do auta."

Brabec ještě vysvětlil, co pro klub angažmá dvojice Vrťo-Jankulovski znamená. "Měli by se podílet na věcech souvisejících se sportovním úsekem klubu."

Marek Jankulovski patří mezi nejúspěšnější odchovance ostravského Baníku. Kromě reprezentačních úspěchů, včetně semifinále Eura 2004 a účasti na dalších velkých turnajích, udělal velkou kariéru i v Itálii, kde oblékal barvy Neapole, Udine a posléze AC Milan, slavného klubu, s nímž dokonce vyhrál Ligu mistrů.

Po návratu do Ostravy mu snahu o prodloužení aktivní kariéry zhatilo zranění, postupně ztratil společnou řeč i s předchozími vlastníky klubu. A věnoval se kupříkladu roli ambassadora Ligy mistrů na televizi Prima, v době, kdy tuto soutěž vysílala.

Vrťo mezi Baníkem, Dundee a Senicí

Dušan Vrťo působil v dresu Baníku deset sezon, další zkušenosti pak sbíral ve skotském FC Dundee. Načež se do Baníku vrátil jako trenér mládežnických týmů. V posledních letech ale působil a stále ještě působí ve slovenské Senici.

"Baník mě oslovil a jsem rád, že mu touto cestou můžu pomoct. Musím poděkovat majiteli Senice, že mi vyšel vstříc a s mým jmenováním do dozorčí rady (Baníku) souhlasil," řekl Dušan Vrťo, který momentálně vykonává funkci sportovního ředitele v Senici. "O moji další budoucnosti bych ještě nechtěl spekulovat," řekl pro oficiální web Baníku Ostrava.

Jak známo, ostravskému klubu se po sportovní stránce fatálně nevydařila podzimnní část sezony, prakticky už po ní bylo jasné, že v tomto ročníku sestoupí do II. ligy.

V zimě klub převzal jako nový majitel Václav Brabec a postupně zahájil jeho stabilizaci. V první řadě vypořádal závazky, které klubu zbyly po předchozích majitelích, důležitým krokem bylo též angažování trenéra Vlastimila Petržely, který na jaře sází na mladé hráče. A jeho cílem, aby se Baník po jediné sezoně ve FNL, která ho už takřka neodvratně čeká, vrátil okamžitě zpátky do ligy, a to jako plně konkurenceschopný celek.

Nedávno klub informoval o tom, že v jeho managementu začal pracovat bývalý ligový sudí Lubomír Puček, nyní přicházejí do dozorčí rady Marek Jankulovski s Dušanem Vrtěm. Byť v případě druhého jmenovaného se asi záležitosti spojené s jeho závazky vůči Senici budou ještě nějak řešit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy