Legendy na Bali: Poborský se potopil k vraku, Franz vydržel bez dechu přes čtyři minuty

Pavel Kuka při ponoru k vraku lodi. Podívejte se na fotografie.
Ponor k vraku lodi do úctyhodné hloubky 25 metrů zvládl kromě Kuky také Karel Poborský (na snímku), Tomáš Ujfaluši a František Straka. Luboš Kubík, Miroslav Kadlec a Ladislav Maier se sice potápěli, ale až k vraku se neodvážili.
A tady už je česká parta, která si v brzkých ranních hodinách střihla i lekci jógy, takzvaně v plné polní. „Ponor k vraku byl nezapomenutelný zážitek a jsem přesvědčen, že to nebyl můj poslední ponor. Rád bych se na toto nádherné místo ještě někdy v budoucnu vrátil," svěřil se Pavel Kuka.
Ostatně se na tom shodli všichni zúčastnění hráči projektu Czech Team 96, kteří strávili v Resortu Relax Bali nezapomenutelných dvanáct dnů.
Na hřišti i při potápění zářil František "Franz" Straka. Ten v měření zadržení dechu o pověstný parník porazil všechny své kamarády. Bez dechu vydržel 4 minuty a 15 sekund!
Foto: Czech Team 96
Sport Sport
19. 4. 2016 12:16
Podívejte se na fotky z fotbalového zájezdu českých legend.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Prověřování Vrbětické kauzy se soustředí na jedinou verzi, uvedl šéf dozorujícího státního zastupitelství

Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU. Řekl to ve čtvrtek Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze "mimořádně klíčové" poskytnutí právní pomoci ze zahraničí. Dodal, že vyjadřovat se k možnému odložení věci je nyní předčasné. Připustil ale, že i takové ukončení kauzy může nastat.

"Trestní řízení související s explozemi muničních skladů ve Vrběticích je v současné chvíli ve fázi prověřování, což znamená, že doposud žádné osobě nebylo sděleno obvinění," uvedl Sladký. "Mohu vyloučit, že by kdokoliv již byl souzen a zproštěn obžaloby pro jednání související s těmto výbuchy," doplnil.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Šéf vojenských zpravodejců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy