Lecce dostalo od Bergama sedm gólů, u potupného debaklu byl i záložník Barák

1. 3. 2020 17:07
Fotbalisté Lecce podlehli v 26. kole italské ligy Bergamu vysoko 2:7, hattrickem se na výhře hostů podílel útočník Duván Zapata.
Duván Zapata
Duván Zapata | Foto: Reuters

Nejlepší ofenziva soutěže se v úvodním dějství prosadila dvakrát včetně přesné Zapatovy hlavičky po rohovém kopu, domácí ale ještě do přestávky srovnali stav. Krátce po pauze zaznamenal vítězný zásah Josip Iličič, který si připsal i dvě asistence.

Zapata završil hattrick po trefách v 54. a 62. minutě a po Iličičovi a Luisi Murielovi se jako třetí hráč Atalanty dostal přes hranici deseti gólů v sezoně. Celkově jeho tým nastřílel v 25 utkáních 70 branek a upevnil si čtvrté místo v tabulce. Lecce je šestnácté.

Italská Serie A odložila pět víkendových duelů kvůli obavám z šířící se nákazy koronavirem, mimo jiné i šlágr mezi momentálně druhým Juventusem a třetím Interem Milán. Utkání se budou dohrávat 13. května.

Italská fotbalová liga - 26. kolo: Lecce - Bergamo 2:7 (29. Saponara, 40. Donati - 22., 54. a 62. Zapata, 17. vlastní Donati, 47. Iličič, 89. Muriel, 90. Malinovskij).

1. Lazio Řím 26 19 5 2 60:23 62
2. Juventus Turín 25 19 3 3 48:24 60
3. Inter Milán 24 16 6 2 49:22 54
4. Bergamo 25 14 6 5 70:34 48
5. AS Řím 25 12 6 7 47:32 42
6. Neapol 26 11 6 9 41:36 39
7. AC Milán 25 10 6 9 27:32 36
8. Hellas Verona 24 9 8 7 28:24 35