Lazio bude mít kvůli rasistickým pokřikům uzavřenou část hlediště

Aktualizováno 4. 2. 2016 17:36
Utkání mezi Laziem a Neapolí bylo zhruba na tři minuty přerušeno kvůli rasistickým pokřikům domácích fanoušků na hostujícího obránce Kalidoua Koulibalyho.
Zápas mezi Laziem a Neapolí musel být na několik minut přerušen
Zápas mezi Laziem a Neapolí musel být na několik minut přerušen | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Lazia Řím byli za rasistické pokřiky svých fanoušků ve středečním ligovém utkání s Neapolí potrestáni uzavřením severní tribuny stadionu na příští dva zápasy. V duelu s lídrem tabulky uráželi fanoušci Lazia hostujícího obránce tmavé pleti Kalidoua Koulibalyho ze Senegalu.

Římský klub navíc musí zaplatit pokutu 50 tisíc eur (zhruba 1,35 milionu korun), dalších 15 tisíc pak za hanlivé urážky soupeřových fanoušků. Další dva sektory Olympijského stadionu budou uzavřeny na jeden zápas.

Středeční duel, který nakonec skončil vítězstvím Neapole 2:0, přerušil rozhodčí Massimiliano Irrati v 68. minutě poté, co příznivci doprovázeli každý dotyk Koulibalyho s míčem bučením. Zhruba po čtyřminutové pauze se utkání dohrálo.

"Já bych zápas nezastavil," citovala agentura Reuters trenéra Lazia Stefana Pioliho. "Nemyslím si, že bychom byli rasisti. Šlo jen o hrstku fanoušků. Vždyť také máme hráče tmavé pleti, ke kterým se všichni chovají slušně," dodal.

Kouč Neapole naopak sudího ocenil. "Bravo Irratimu, že utkání přerušil," uvedl Maurizio Sarri a podobně reagoval i Koulibaly. "Musím poděkovat hráčům Lazia, ale především panu Irratimu za jeho odvahu," napsal na sociální síti.