AS Řím udržel třetí místo v italské lize, uspěla i Neapol

31. 1. 2021 17:29
Fotbalisté AS Řím v utkání 20. kola italské ligy zvítězili nad Hellasem Verona 3:1 a udrželi třetí místo v tabulce. Za poražené odehrál celý zápas Antonín Barák.
Ciro Immobile
Ciro Immobile | Foto: Reuters

AS dal tři góly v jednom zápase Serie A už podesáté v tomto ročníku. Pod hladkou výhru se brankami mezi 20. a 29. minutou podepsali Gianluca Mancini, nejlepší střelec týmu Henrik Mchitarjan a Borja Mayoral. Hosté jen snížili po přestávce.

Neapol přehrála Parmu 2:0 a je pátá. Za vítězstvím vykročila po půl hodině hry, kdy se v druhém soutěžním duelu za sebou trefil Elif Elmas. Tři body stvrdil v 82. minutě Matteo Politano, který se v této sezoně prosadil už počtvrté jako střídající hráč. Spolu s Nilsem Petersenem z Freiburgu a Krzysztofem Piatekem z Herthy Berlín je nejlepším střídajícím žolíkem v elitních pěti evropských soutěžích.

Lazio Řím zvítězilo 3:1 v Bergamu. Po dvou minutách a šesti sekundách otevřel skóre hostující Adam Marušič. Útočník Ciro Immobile tentokrát gól nedal, pomohl však asistencí, když hlavičkou vysunul do úniku skórujícího Joaquína Correu. Za domácí snížil Mario Pašalič, čtvrtou ligovou výhru Lazia v řadě ale potvrdil Vedat Muriqi.

Cagliari zamířilo za prvním bodem v tomto kalendářním roce v 75. minutě, kdy dal jedenáctou branku v sezoně Joao Pedro. Sassuolo ze závěrečného tlaku vytěžilo vyrovnání gólem Jérémieho Bogy. Cagliari se díky remíze bodově dotáhlo na nesestupové pozice, Sassuolo je v neúplné tabulce osmé.

Italská fotbalová liga - 20. kolo: Spezia - Udine 0:1 (52. De Paul z pen.), Bergamo - Lazio Řím 1:3 (79. Pašalič - 3. Marušič, 51. Correa, 82. Muriqi), Cagliari - Sassuolo 1:1 (75. Joao Pedro - 90.+4 Boga), Crotone - FC Janov 0:3 (24. a 51. Destro, 29. Czyborra), Neapol - Parma 2:0 (32. Elmas, 82. Politano), AS Řím - Hellas Verona 3:1 (20. Mancini, 22. Mchitarjan, 29. Mayoral - 62. Colley).

1. AC Milán 20 14 4 2 41:23 46
2. Inter Milán 20 13 5 2 49:23 44
3. AS Řím 20 12 4 4 44:33 40
4. Juventus Turín 19 11 6 2 39:18 39
5. Neapol 19 12 1 6 43:19 37
6. Lazio Řím 20 11 4 5 35:27 37
7. Bergamo 20 10 6 4 45:26 36
8. Sassuolo 20 8 7 5 33:30 31