Lazio se mezi evropskou elitu letos nepodívá. Rozhodla o tom porážka s Fiorentinou

13. 5. 2017 21:12
Fotbalisté Lazia Řím prohráli v 36. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny 2:3 a definitivně ztratili šanci na třetí místo a předkolo Ligy mistrů. Naopak ještě mohou přijít i o čtvrtou pozici.
Fanoušci Lazia letos Ligu mistrů neuvidí
Fanoušci Lazia letos Ligu mistrů neuvidí | Foto: Reuters

Řím - Lazio Řím nastoupilo proti Fiorentině vzhledem k středečnímu finále Italského poháru s Juventusem Turín ve značně obměněné sestavě a náhradníci svou šanci moc nechytili. Římský tým prohrál 2:3 a do kvalifikace o Ligu mistrů nepostoupí.

Jedinou větší šanci prvního poločasu měl záložník Lazia Alberto, s jeho pokusem z hranice vápna si ale poradil gólman Tatarusanu. Deset minut po změně stran se diváci ve Florencii dočkali branky, po Albertově pasu za obranu se prosadil Keita. Senegalský forvard dal v posledních čtyřech zápasech sedm gólů.

Jenže domácí dokázali zápas otočit. V 67. minutě vyrovnal po Vecinově centru hlavou Babacar a o chvíli později dokonal obrat z dorážky Kalinič. Nejlepší střelec Fiorentiny navíc v 76. minutě trefil tyč, od níž se míč odrazil k Lombardimu a ten vlastním gólem nechtěně zvýšil na 3:1.

Naději pro hosty vykřesal osm minut před koncem po Albertově centru hlavou Murgia. Lazio ale další gól nepřidalo a poprvé po čtyřech zápasech nebodovalo. Fiorentina se posunula na sedmé místo a ještě bude bojovat o účast v Evropské lize.

Italská fotbalová liga - 36. kolo

Fiorentina - Lazio Řím 3:2 (67. Babacar, 73. Kalinič, 76. vlastní Lombardi - 55. Keita, 81. Murgia),

před 38 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.