Lazio se mezi evropskou elitu letos nepodívá. Rozhodla o tom porážka s Fiorentinou

13. 5. 2017 21:12
Fotbalisté Lazia Řím prohráli v 36. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny 2:3 a definitivně ztratili šanci na třetí místo a předkolo Ligy mistrů. Naopak ještě mohou přijít i o čtvrtou pozici.
Fanoušci Lazia letos Ligu mistrů neuvidí
Fanoušci Lazia letos Ligu mistrů neuvidí | Foto: Reuters

Řím - Lazio Řím nastoupilo proti Fiorentině vzhledem k středečnímu finále Italského poháru s Juventusem Turín ve značně obměněné sestavě a náhradníci svou šanci moc nechytili. Římský tým prohrál 2:3 a do kvalifikace o Ligu mistrů nepostoupí.

Jedinou větší šanci prvního poločasu měl záložník Lazia Alberto, s jeho pokusem z hranice vápna si ale poradil gólman Tatarusanu. Deset minut po změně stran se diváci ve Florencii dočkali branky, po Albertově pasu za obranu se prosadil Keita. Senegalský forvard dal v posledních čtyřech zápasech sedm gólů.

Jenže domácí dokázali zápas otočit. V 67. minutě vyrovnal po Vecinově centru hlavou Babacar a o chvíli později dokonal obrat z dorážky Kalinič. Nejlepší střelec Fiorentiny navíc v 76. minutě trefil tyč, od níž se míč odrazil k Lombardimu a ten vlastním gólem nechtěně zvýšil na 3:1.

Naději pro hosty vykřesal osm minut před koncem po Albertově centru hlavou Murgia. Lazio ale další gól nepřidalo a poprvé po čtyřech zápasech nebodovalo. Fiorentina se posunula na sedmé místo a ještě bude bojovat o účast v Evropské lize.

Italská fotbalová liga - 36. kolo

Fiorentina - Lazio Řím 3:2 (67. Babacar, 73. Kalinič, 76. vlastní Lombardi - 55. Keita, 81. Murgia),