Lazio díky Kloseho gólu v nastavení porazilo v derby AS

16. 10. 2011 23:00
Lazio Řím - AS Řím 2:1 (0:1)

Řím - Útočník Miroslav Klose zajistil ve třetí minutě nastavení Laziu vítězství 2:1 v římském derby nad AS. Lazio tak přerušilo sérii pěti porážek v derby a posunulo se na čtvrté místo v tabulce.

V nedělních zbývajících šesti utkáních Serie A padly už jen dva góly. Hned pět zápasů, včetně toho mezi vedoucím Juventusem a Chievem, skončilo bez branek.

Tým kouče Luise Enriqueho po nevydařeném startu do sezony v posledních dvou kolech vyhrál a za dalšími třemi body směřoval i v derby, které naposledy prohrál v dubnu 2009.

Do vedení se dostal už v páté minutě, kdy si Pablo Osvaldo zpracoval přihrávku Miralema Pjaniče a zblízka propálil brankáře.

AC Milán porazil Palermo, Inter znovu prohrál

Laziu, v jehož nominaci na zápas chyběl český útočník Libor Kozák, však po přestávce pomohla kontroverzní penalta.

Rozhodčí ji nařídil za přifilmovaný pád Christiana Brocchiho a navíc vyloučil obránce Simona Kjaera. Brazilec Hernanes si s pokutovým kopem poradil bez problémů.

Domácí tým měl v početní převaze řadu možností skóre úplně zvrátit, Klose a jeho útočný kolega Djibril Cissé ale nastřelili shodně jen brankovou konstrukci. Nakonec to byl ale právě německý kanonýr Klose, kdo v nastavení zápas rozhodl.

Hned pět zápasů skončilo bez branek

Dosud neporažený Juventus cestoval do Verony, která na čelo tabulky ztrácela jen tři body.

V dresu domácích se nepředstavil český záložník Kamil Vacek, který zůstal mezi nevyužitými náhradníky. Ani jeden ze soupeřů se však neprosadil a potřetí v řadě se ve vzájemném duelu podělili o body.

Juventus mohlo předstihnout Udine, ale po remíze 0:0 v Bergamu zůstává o skóre za "Starou dámou". Hostům ztížilo honbu za vsítěním branky vyloučení Pinziho v 63. minutě po druhé žluté kartě.

Jediným dalším týmem se třemi body z nedělního zápasu je vedle Lazia Boloňa, které se povedlo vyhrát vůbec poprvé v ročníku.

Při debutu nového trenéra Stefana Pioliho se o výhru 2:0 na hřišti nováčka z Novary brankami zasloužili Ramírez a Acquafresca. Tým se odpoutal z posledního místa tabulky, kam se propadla Cesena.

Cesena - Fiorentina 0:0, Bergamo - Udine 0:0, Cagliari - Siena 0:0, Chievo - Juventus Turín 0:0, FC Janov - Lecce 0:0, Novara - Boloňa 0:2 (45.+3 Ramírez, 63. Acquafresca), Lazio Řím - AS Řím 2:1 (51. Hernanes z pen., 90.+3 Klose - 5. Osvaldo).