Lavička: Váchův gól nebyla náhoda, takhle se trefuje často

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 10. 2014 23:28
Spokojený s výsledkem, předvedenou hrou i povedenými akcemi z nichž fotbalisté pražské Sparty skórovali byl po čtvrtečním zápase Evropské ligy s Young Boys Bern trenér Letenských Vítězslav Lavička.
Vítězslav Lavička si liboval, že jeho tým dokázal proti Young Boys vstřelit parádní branky.
Vítězslav Lavička si liboval, že jeho tým dokázal proti Young Boys vstřelit parádní branky. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Spokojený s výsledkem, předvedenou hrou i povedenými akcemi z nichž fotbalisté pražské Sparty skórovali byl po čtvrtečním zápase Evropské ligy s Young Boys Bern trenér Letenských Vítězslav Lavička.

Nejvíc jej však uchvátila úvodní branka zápasu, kterou vstřelil ve 28. minutě po nacvičeném signálu po rohovém kopu střelou zpoza velkého vápna Lukáš Vácha.

"Musím říct, že to náhodná branka nebyla. Je to výsledek secvičeného signálu. Tady musím ocenit jak hráče, tak mé kolegy z realizačního týmu, kteří mají standardky na starosti," liboval si Lavička na tiskové konferenci po zápase.

"Věnujeme se nacvičování standardek pečlivě a musím říct, že se Lukáš podobně trefuje i na tréninku. Jsem rád, že po derby jsme se z rohu trefili i teď. V tomhle období na ně bylo víc času a přináší nám to gólový úspěch," doplnil.

"Hrozili jsme i po inkasovaném gólu"

Lavička si po zápase užíval toho, že Sparta důležitý zápas o jedno ze dvou postupových míst ze skupiny zvládla a na svého soupeře se bodově dotáhla.

"Hráči zaslouží uznání, na Letné se hrál velký fotbal. Fanoušci vytvořili klukům atmosféru, která jim pomohla, aby předvedli to nejlepší. Klíčem k úspěchu byla naše aktivita, Lukáš Vácha dal krásný gól, v krátkém sledu jsme přidali i druhý, což nás uklidnilo," liboval si.

"I když soupeř snížil a cítil šanci, gól mu vlil novou energii, byli jsme dál aktivní a hrozili jsme. Třetí branka po krásně vykombinované akci soupeře zlomila. Náš výkon jsme postavili na pracovitosti a aktivitě, což se nám vyplatilo," podotkl Lavička, který si pochvaloval i to, jak zápas zápas zvládl Tiémoko Konate.

"Byl velmi aktivní, svým způsobem hry dělal obraně Bernu problémy. Přihrál na gól, sám byl blízko vstřelení branky. Až vyzraje a nabere větší sebevědomí, tak své šance promění. S jeho výkonem jsem spokojený, na hřišti má extrémní rychlost, jíž dokáže překonávat obrany soupeře. Když získá větší jistotu v koncovce, může být ještě lepší," dodal.

"Je dobře, že vyhrála i Neapol"

Rád byl i poté, co se dozvěděl, že přemožitel Sparty z úvodního zápasu skupiny Neapol vyhrála na hřišti Slovanu Bratislava.

"Věděli jsme, že je potřeba porazit Bern, abychom měli naděje na postup. Když se k tomu přičte, že Neapol vyhrála, je to pro nás jen dobře. Ale není to tak, že bychom přehlíželi výsledky Slovanu. Teď se s ním dvakrát utkáme, budou to vypjaté a prestižní zápasy. Body z nich budou pro nás důležité," myslí si Lavička.

Naopak jeho protějšek Uli Forte byl zklamaný z toho, jak jednoduše jeho tým na Letné inkasoval. "Je to samozřejmě škoda. Spartě jsme nabídli jednoduché šance, které dokázala využít. Především ten první gól byl hodně zbytečný a soupeři jsme ho darovali," litoval kouč Young Boys.

"Soustředili jsme se na dobrou obranu, abychom stáli hluboko v našich pozicích, ale potom jsme to poněkud přehnali s pasivním přístupem," smutnil Forte.

Forte: Měli jsme hodně šancí vyrovnat

Litoval i toho, že když se jeho týmu povedlo snížit, že nevyužil řadu šancí na vyrovnání.

"O přestávce jsme si říkali, že musíme zintenzivní tlak, abychom se dostali zpátky do hry, snížili a poté i vyrovnali. I když jsme měli celou řadu šancí, ve finále jsme dostali další gól na 3:1. V závěrečné fázi zápasu nás totiž Sparta hodně tlačila a bohužel už nám nedala šanci vyrovnat," dodal Forte.

 

Právě se děje

Další zprávy