Lavičku láká šestá domácí výhra, varuje však před chybami

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
26. 11. 2014 18:45
Podle kouče Sparty Vítězslava Lavičky je v silách Sparty Neapol doma porazit a zvítězit i v šestém domácím utkání a přiblížit se postupu do play off soutěže.
Vítězslav Lavička věří, že je Sparta schopná porazit i Neapol, a vyhrát tak i šestý domácí zápas v pohárech v této sezoně.
Vítězslav Lavička věří, že je Sparta schopná porazit i Neapol, a vyhrát tak i šestý domácí zápas v pohárech v této sezoně. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pět zápasů, pět výher. Taková je letošní domácí bilance fotbalistů pražské Sparty v evropských pohárech. Ve čtvrtek večer (od 19 hodin) však sparťané na Letné přivítají v rámci skupiny I Evropské ligy dosud nejsilnějšího soupeře, fotbalisty Neapole, tedy aktuálně třetí nejlepší tým Serie A.

Podle kouče Sparty Vítězslava Lavičky je však v silách Sparty Neapol doma porazit a zvítězit i v šestém domácím utkání, čímž by se Letenští přiblížili postupu do play off soutěže.

"Každý domácí zápas je pro nás svátkem, jsem rád, že jsme všech pět zápasů vyhráli. Navíc si myslím, že jsme předvedli fanouškům i pěknou hru. Já věřím, že pěknou hru předvedeme i ve čtvrtek a že sérii vítězných zápasů prodloužíme," uvedl Lavička na středeční tiskové konferenci.

Pane Lavičko, jaké by to pro vás bylo slavit postup do play off už po zítřejším zápase?
Bylo by to skvělé, kdybychom s pomocí Slovanu Bratislava už zítra slavili postup. My máme ve svých rukou jen náš zápas s Neapolí a vím, že by nám výhra postup výrazně přiblížila.

Pokud by se vám podařilo postoupit, připsali byste si třetí postup ze skupiny Evropské ligy v řadě. Jak moc vás to láká?
Jsme rádi, že Evropě ukazujeme, že máme svou kvalitu. Zítra nás čeká velký zápas a já věřím, že bude oslavou fotbalu. Je pro nás velmi důležité postoupit a ještě zvýšit náš kredit v Evropě. Postoupit potřetí za sebou ze základní skupiny by pro nás bylo velkým úspěchem. 

Neapol v neděli doma jen remizovala s Cagliara Zdeňka Zemana. Žádal jste ho proto o radu?
S panem Zemanem jsme nemluvili, ale samozřejmě je pro nás víkendový zápas Neapoli s Cagliari velmi poučný a je dobrým studijním materiálem před naším zápasem.

Neapol má velkou ofenzivní sílu. Na koho z jejich hráčů si musíte dávat největší pozor?
Higuaín, Zapata, Hamšík a šikovní křídelní hráči Callejón a Mertens, to je velká ofenzivní síla, mám k ní velký respekt. Já doufám, že se jí vyrovnáme a předčíme Neapol v nasazení. 

V září jste v Neapoli prohráli. Co tedy musíte udělat jinak, aby se to neopakovalo i zítra?
V září jsme v Neapoli nepředvedli takový výkon jako v posledních zápasech v pohárech i v lize a já doufám, že stejný výkon předvedeme i zítra. V Neapoli jsme se přesvědčili o tom, že je to tým, který potrestá každou vaší chybu.

 

Právě se děje

teď

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy