Lavička o kolapsu Sparty: Je to rána, krutá skutečnost

ČTK asu, ČTK
6. 8. 2014 22:38
Vyřazení je pro nás rána, protože jsme měli sen postoupit a poprat se o účast v Lize mistrů. Velký tým se dokáže vypořádat i s touto skutečností a já věřím, že to dokážeme, řekl Lavička.
Zklamaný Vítězslav Lavička. Ani teď si Sparta Ligu mistrů nezahraje, selhala ve Švédsku.
Zklamaný Vítězslav Lavička. Ani teď si Sparta Ligu mistrů nezahraje, selhala ve Švédsku. | Foto: CPA Eduard Erben

Malmö - Kolaps, blamáž a velké zklamání. "Stejné jako loni," prohlásil trenér Vítězslav Lavička. Sparta i letos v evropských pohárech zklamala.

A bylo to zase ve Švédsku. Loni jí Häcken odrovnal už ve druhé předkole Evropské ligy, jenže teď vyřazení bolí ještě víc. Sparta totiž ztratila náskok z prvního zápasu, v Malmö prohrála 0:2 a nečekaně končí v bojích o milionářskou Ligu mistrů.

Na tu marně čeká už od roku 2005. "Je to pro Spartu rána, krutá skutečnost," říkal Lavička.

"Vyřazení je pro nás rána."

"Když to srovnám s tím Häckenem, tak jsme i teď doplatili na branky, které jsme dostali v Praze. A také na to, že jsme venku nedokázali dát gól," srovával smutný Lavička.

"Vyřazení je pro nás rána, protože jsme měli sen postoupit a poprat se o účast v Lize mistrů. Velký tým se dokáže vypořádat i s touto skutečností a já věřím, že to dokážeme. Že nás vyřazení motivuje být ještě lepší," prohlásil.

Sparta v Malmö předvedla rozpačitý výkon. Pod tlak se dostávala už v prvním poločase, přitom si právě Sparta vytvářela z brejků mnohem větší šance.

Tu první spálil Hušbauer, který uvolnil k ráně, ale mířil jen doprostřed. Ve druhé se ocitl Kováč, jenže jeho hlavičku po rohovém kopu zastavilo břevno.

"Snad najdeme motivaci na Evropskou ligu"

Pak začal úřadovat Markus Rosenberg. Před přestávkou překonal v samostatném úniku Bičíka chladnokrevně poprvé, po změně stran přesnou ránou z přímého kopu i podruhé a sebral Spartě postup, ke kterému byla po úvodním utkání na Letné tak blízko.

"Byl to skvělý zápas ve skvělé atosféře. Malmö nám dalo lekci z produktivity," řekl Lavička.

"Vyřazení je sice krutá skutečnost, ale chceme hrát na podzim poháry, protože Sparta i fanoušci si to zaslouží. Věřím, že najdeme motivaci pro kvalifikaci Evropské ligy."

Její čtvrté předkolo, kterého se Sparta zúčastní, se bude losovat v pátek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy