Lavička i přes těžkou skupinu věří v úspěch na ME

ČTK ČTK
5. 12. 2016 13:02
"Skupina je hodně atraktivní, a když se podíváte na výsledky z kvalifikace, tak Německo ji projelo bez jediného zaváhání, Dánsko ztratilo body jedinou remízou a podobně na tom byli s třemi remízami Italové," řekl trenér reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička na dnešní tiskové konferenci po losu Eura.
Vítězslav Lavička.
Vítězslav Lavička. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička věří, že český výběr může i v silné konkurenci v základní skupině na mistrovství Evropy uspět. Jeho tým se v létě na Euru v Polsku utká postupně s Německem, Itálií a Dánskem. Do semifinále projdou jen vítězové tří skupin a nejlepší tým z druhých míst.

"Skupina je hodně atraktivní, a když se podíváte na výsledky z kvalifikace, tak Německo ji projelo bez jediného zaváhání, Dánsko ztratilo body jedinou remízou a podobně na tom byli s třemi remízami Italové," řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci.

"Ale na základě toho, co náš tým předváděl v kvalifikaci, tak mám důvěru. Kluci ukázali, že se umí poměřit i s těmi papírově lepšími týmy," připomněl Lavička postup z prvního místa skupiny s jedinou porážkou. Útočník Patrik Schick se navíc s deseti góly stal nejlepším střelcem celé kvalifikace. "Takže není důvod ztrácet důvěru, že se to nemůže povést," dodal trenér.

Jednadvacítka odstartuje přípravu na turnaj dvěma březnovými zápasy, soupeře ale zatím nezná. "Máme několik variant a náš záměr je, abychom jedno utkání odehráli v Polsku. Abychom si vyzkoušeli prostředí a představili se polským divákům," uvedl manažer týmu Jaromír Šeterle. "Soupeřů se naskýtá víc. Můžeme odehrát mezistátní utkání, nebo i s klubem," dodal.

Březnový termín je v kolizi s kvalifikací áčka, stejně jako závěr přípravy před šampionátem, kdy seniorskou reprezentaci čeká důležitý duel o postup na mistrovství světa v Norsku. "Někteří hráči se prolínají, ale budeme chtít, aby byl kádr co nejsilnější. Je to otázka jednání a určitě dojde k dohodě," uvedl Lavička.

Reprezentace zatím také neví, kde bude při Euru bydlet a trénovat. Všechny tři zápasy ve skupině totiž odehraje v Tychách, které jsou sice blízko českým hranicím, ale nenabízí tolik možností jako Krakov. "Není to snadné, potřebujeme prostory pro nějakých 45 osob, chceme mít zázemí, co se týká regenerace, fitness prostor, aby byl dobrý dosah na stadion a tréninkový areál," uvedl Šeterle.

Výhodou zápasů v Tychách je však vzdálenost k českým hranicím, takže vedení jednadvacítky si slibuje, že na zápasy dorazí dost fanoušků. "Cestování je snadné, zejména ze severní Moravy, ale ani z Prahy to není nepřekonatelná vzdálenost," prohlásil Šeterle.

Příznivé jsou i ceny vstupenek. Na zápasy základních skupin jsou nejlevnější za 15 zlotých (asi 90 korun) a nejdražší vyjdou na 25 zlotých (asi 150 korun). Na finále se pak ceny pohybují v rozmezí 25 až 40 zlotých (asi 240 korun). Předprodej začne 15. února na internetových stránkách www.u21poland.com a www.kupbilet.pl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy