Lavička: Hned po zápase v Plzni jsem gratuloval Kiselovi

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 5. 2013 7:00
Naposledy se fotbalisté Sparty radovali z výhry 20. dubna v lize v Ostravě, tedy před třemi týdny. Od té doby se rozjetý stroj zadrhnul a zdálo se, že už se nerozjede.
Výhra po čtyřzápasovém čekání znovu vykouzlila na tváři Vítězslava Lavičky úsměv.
Výhra po čtyřzápasovém čekání znovu vykouzlila na tváři Vítězslava Lavičky úsměv. | Foto: CPA

Praha - Naposledy se fotbalisté Sparty radovali z výhry 20. dubna v lize v Ostravě, tedy před třemi týdny a čtyřmi zápasy. Od té doby se rozjetý stroj zadrhl a zdálo se, že už se nerozjede.

Zvlášť když jeho další překážkou byla v neděli Mladá Boleslav, tedy tým, jehož Sparta neporazila už téměř čtyři roky a který ve středu zamezil Spartě výhrou 2:1 na Letné v postupu do finále Poháru České pošty.

Jenže Sparta všechna negativa rozcupovala, Boleslav porazila především díky hattricku Davida Lafaty 4:0 a navíc využila sobotní prohry Plzně se Slavií, takže na Viktorii ztrácí v boji o titul opět už jen dva body.

"Chtěli jsme utnout tu čtyřzápasovou sérii bez vítězství a nedívali jsme se kolem sebe, hodně nám pomohli i fanoušci, kteří nad námi nezlomili hůl, když se nám v první půli nedařilo. Jsem rád, že jsme si po třech týdnech mohli zařvat na vítězství, hodně to z nás spadlo," řekl po zápase trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Pane Lavičko, jak moc jste si oddechl, když jste v závěru nepovedené první půle skórovali?
Všichni jsme viděli, že se zápas rozjížděl hodně ztěžka a nervózně, hodně nám proto ta branka do poločasu pomohla. Ten zápas byl hodně o hlavě, tenhle gól nás hodně uklidnil a ten druhý Jirky Jarošíka nám dal lehkost a zápas jsme dohrávali v euforii.

Gólové probuzení Davida Lafaty tedy přišlo v ten nejvhodnější moment, že?
Davidův příděl nám hodně pomohl. Dokázal zachovat klidné nervy a serval z ostatních hráčů tu povinnost vyhrát. Vím, že v posledních zápasech nedával tolik gólů, kolik by sám chtěl, ale v každém zápase na něm byla vidět bojovnost, obrovská snaha pomoci týmu.

A jak jste spokojen s výkonem Jiřího Jarošíka?
Bylo očekávatelné, že ty Jirkovy výkony hned po návratu nebudou úplně top. I tak nám hodně pomáhá svým klidem při rozehrávce a řešení situací před bránou. Dneska navíc dal rozhodující gól.

Jak moc týmu pomohla sobotní zpráva o prohře Plzně?
Všichni jsme zápas v Plzni sledovali, nalilo nám to ještě větší odhodlání.ale je to loterie. Neovlivníme totiž, že televize chtějí, aby se zápasy hrály v jiný čas. Když hrajete až poté, co soupeř zaváhá, hraje se vám mnohem lépe.

Oslovil už jste kvůli pomoci někoho ze Slavie?
Jsou situace, kdy všichni sparťani přejí Slavii a naopak, já už jsem včera psal Karolovi (Kiselovi) a děkoval mu. Tímto chci poděkovat i ostatním hráčům a trenérům.

Vnímáte, že jste dnešní vysokou výhru dostali Plzeň před závěrem soutěže pod tlak?
Nechceme se koukat moc dopředu, ale na překážku, kterou máme před sebou. A tou je příští týden Brno.

Navíc se zdá, že máte lehčí los než Plzeň. Co vy na to?
Nechci spekulovat, co je lehčí a horší los. Jak jste viděli třeba v zápase s Jihlavou, tak je zavádějící hodnotit týmy podle toho, jaké mají současné postavení v tabulce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy