Latka: Že jsem pomohl Liberci? Titul si zaslouží víc

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
25. 3. 2012 7:00
Latka se v derby trefil po sedmi letech
Fotbalisté Slavie oslavují gól Martina Latky
Fotbalisté Slavie oslavují gól Martina Latky | Foto: Eduard Erben

Praha - Po sedmi letech se Martin Latka dočkal gólu v derby pražských "S", kterým pomohl Slavii k remíze 1:1.

Tím nejlepším způsobem tak vrátil předzápasové hecování stoperovi Sparty Jiřímu Jarošíkovi, který tvrdil, že při společném angažmá v Birminghamu City musel Latku učit jíst příborem.

"Říkal jsem klukům, že až dám gól, tak si pro příbor, kterej jsem si nechal na lavičce, přiběhnu a udělám nějaký gesto. Jenže v tý euforii jsem nemohl nechat fanoušky a musel jsem oslavovat s nima. Příbor zůstal na lavičce, říkal jsem si, že je na to času dost," řekl Latka po zápase novinářům.

Čtěte také:
Zápas jsme sledovali v online reportáži
Derby skončilo remízou. A Slavia má nového Čaroděje
Hašek: Zaskočili nás. Titul ale máme ve svých rukou

Latka se v derby trefil naposledy v roce 2005, kdy Slavia před domácím publikem vyhrála 4:1.

"Před zápasem jsem si říkal, že už to chce, abych se proti Spartě trefil. Povedlo se, ale tehdy to bylo podložený vítězstvím, takže to bylo lepší," přiznal se Latka, který prozradil, že gól padl po nacvičeném signálu.

"Byl to krásnej centr od Nitry (Milana Nitrianského). Povedlo se nám to už na Dukle, kde jsme měli ke gólu blízko. Že to vyšlo dneska v derby, je o to hezčí, ale vyměnil bych to za vítězství," dodal sedmadvacetiletý stoper.

Byl rád, že jeho gól pomohl Liberci, který vyhrál 3:0 a stáhl náskok Sparty v čele soutěže na jeden bod.

Foto: Eduard Erben

"Jsem jedině rád, že se Liberec takhle pěkně dotáhl a že to bude zajímavý. Přál bych to Liberci, to je samozřejmý. Předvádějí lepší fotbal, hrají víc kombinačně a kreativně. Myslím, že by si ten titul zasloužili, ale ještě je před nimi dlouhá cesta," pokračoval. 

K výhře měla podle něj navíc Slavia blíž.

"Jo, jsem zklamanej. Věřil jsem, že už to dotáhnem a vyhrajem. Ten tlak Sparty nebyl v druhým poločase už takovej, nic podstatnýho neměli," mrzelo Latku.

"Je to škoda, že jsme si takhle hloupým gólem nechali vyrovnat. Kdybysme vyhráli, byl by to i takovej dárek pro lidi, zadostiučinění, protože ta sezona je špatná," zakončil Latka. 

už takový, nic podstatného neměli. Je to škoda, že jsme si takhle hloupým gólem nechali vyrovnat," litoval. "Kdybychom vyhráli, byl by to i takový dárek pro lidi, zadostiučinění, protože ta sezona je špatná," podotkl Latka.

Přikryl: Remíza v derby je špatnej výsledek

To že Slavia nevyhrála, zařídil v 74. minutě pravý záložník Sparty Tomáš Přikryl, který se trefil ve čtvrtém zápase v řadě. Zatímco proti Žižkovu a Baníku jeho trefa vedla ke třem bodům, stejně jako ve středu v Mladé Boleslavi vystřelil svému týmu jeden bod.

Tomáš Přikryl stíhá Jana Blažka
Tomáš Přikryl stíhá Jana Blažka | Foto: Eduard Erben

"Takovou sérii jsem v chlapech ještě neměl. Kdybysme ale vyhráli pět nula a já nedal gól, bych bych mnohem radši. Takže tohle je jen taková malá útěcha," řekl novinářům Přikryl.

"Každá taková ztráta je pro nás komplikace, remíza v derby je špatnej výsledek. Na druhou stranu jsme prohrávali, máme remízu. Tak aspoň něco. Pořád je to lepší než prohrát. Je to pořád stejný, jsme první, náskok máme, i když menší. Do konce ligy už prostě musíme jenom vyhrávat," poznamenal.

Sám neví, proč úvodu zápasů Spartě v posledních zápasech vůbec nevycházejí.

"Začátek jsme vůbec nechytli, hráli jsme blbě a celkově to z naší strany nebylo ono. V poločase jsme si to museli vyříkat. Nevím, proč se pořád opakuje, že nám začátky nejdou. Kdybysme to věděli, nedopustíme to," dodal Přikryl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy