Latka Krmašovi ve vítězné brance Freiburgu nezabránil

10. 2. 2013 20:06
Fanoušci Düsseldorfu nemají po dnešku příliš důvodů k radosti.
Fanoušci Düsseldorfu nemají po dnešku příliš důvodů k radosti. | Foto: Reuters

Freiburg - Obránce Pavel Krmaš rozhodl v německé lize gólem z 87. minuty o výhře Freiburgu 1:0 nad Düsseldorfem.

V dresu poraženého nováčka soutěže odehrál celý zápas 21. kola jiný český zadák Martin Latka ve speciální ochranné masce po nedávné zlomenině nosu.

Krmaš se trefil hlavou

Dvaatřicetiletý stoper Krmaš si v závěru naskočil na rohový kop a k radosti domácích fanoušků si hlavou připsal druhý bundesligový zásah v sezoně. Freiburg díky němu poprvé v roce 2013 zvítězil a vyhoupl se na páté místo tabulky. Düsseldorf je patnáctý.

Druhé nedělní utkání s českou účastí skončilo nerozhodně. Augsburg s Janem Morávkem v záloze na svém hřišti remizoval 1:1 s Mohučí, v jejíž obraně nechyběl pravý bek Zdeněk Pospěch.

Petržela zůstal jen na lavičce Augsburgu

Hosty poslal do vedení ve 43. minutě útočník Szalai, ale v poslední minutě prvního poločasu dostal červenou kartu za tvrdý faul Parker. Augsburg bez dalšího Čecha Milana Petržely z početní výhody po změně stran vytěžil jen vyrovnání zásluhou Mölderse.

V tabulce však zůstává na předposledním sestupovém místě se ztrátou jednoho bodu na pozice znamenající baráž. Mohuč klesla na šestou příčku.