Lampard: Pokud Terry opustí Chelsea, ne kvůli penězům

Sport Sport, bab
20. 7. 2009 19:00
Lampard se vyjadřuje k přestupu Terryho
Radost fotbalistů Chelsea po snadné výhře nad Portsmouthem v Carling Cupu
Radost fotbalistů Chelsea po snadné výhře nad Portsmouthem v Carling Cupu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalový záložník londýnské Chelsea Frank Lampard se v rozhovoru pro britský deník The Times vyjádřil, že si stále není jistý tím, zda jeho spoluhráč John Terry bude i v další sezoně hájit barvy klubu ze Stamford Bridge.

Anglický reprezentant Terry je velkým lákadlem pro ambiciózní tým Manchester City, avšak Chelsea je jeho srdeční záležitostí a vedení "Blues" oznámilo, že kapitána neprodá.

Čtěte také: Čech i Beckham: Terry a zrada Chelsea? Ani omylem

"Myslím, že John si zaslouží mít právo, aby si vybral, kde chce hrát," prohlásil Lampard, který je velmi blízkým přítelem minulého trenéra Chelsea José Mourinha.

Apeloval také na veřejnost, aby Terryho za jeho budoucí rozhodnutí nekritizovala. "Nevím, co John udělá, ale celý tým si přeje, aby zůstal," připojuje Lampard.

Anglický reprezentant také připomněl, že on tu možnost odejít z Chelsea minulé léto měl, ale rozhodl se zůstat, protože nabídka od José Mourinha, aby přestoupil do Interu Milán, přišla pro Franka ve špatném životním období.

"Měl jsem možnost odejít za manažerem, kterého jsem si oblíbil, ale tato příležitost přisla v nevhodnou dobu," uvedl Lampard, jemuž krátce před koncem sezony zemřela matka.

Přečtěte si také: Ani miliardy Chelsea nezlomily. Ikona Terry zůstane

Vedení Manchesteru City už avizovalo, že pro Terryho je připravena smlouva na 200 tisíc liber týdně (zhruba 6 milionů korun). Tuto skutečnost Lampard komentuje slovy, že žádný Terryho přestup nebude motivován penězi.

"Když jste úspěšným hráčem, tak se prostě tyto věci stávají a vy se pak musíte rozhodnout. John je velmi čestným člověkem a nejde mu jen o peníze a podobné věci. Znám ho a vím, že to bude zvažovat z hlediska hráčského, ale i z dlouhodobějšího hlediska se zaměřením na svou kariéru," uzavřel Lampard.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy