VIDEO Rekordman Lampard! Fanoušci jej za gól málem umačkali

11. 5. 2013 15:54
Fotbalisté Chelsea porazili na venkovním hřišti porazili Aston Villu 2:1 a pojistili si tak příčky pro kvalifikaci do Ligy mistrů.
Frank Lampard se radoval z rekordního a postupového gólu spolu s fanoušky, ti jej skoro umačkali | Video: youtube.com

Londýn - Velkým hrdinou sobotního zápasu 37. kola mezi Chelsea a Aston Villou se stal Frank Lampard. Ten totiž hráčům Blues dvěma góly zajistil výhru 2:1 a tedy i příčky pro kvalifikaci do Ligy mistrů.

Oba celky dohrávaly o deseti, když se vykartovali Ramires a Benteke. Rozhodující branku vstřelil Lampard až v posledních minutách základní hrací doby.

Úvod zápasu se hostům nepovedl. V 15 minutě už prohrávali 0:1. Benteke se na vápně uvolnil a přesnou ranou k tyči překonal Čecha. Zápas hraný ve výborné atmosféře před koncem poločasu okořenila červená karta Ramirese, kterou dostal po druhé žluté za nebezpečný zákrok vysokou nohou.

Přesilovka domácích ale netrvala dlouhou, stejným způsobem se vykartoval i střelec prvního gólu a na trávníku bylo rázem víc místa. Tři minuty poté už Lampard vyrovnal parádní ranou z šestnáctky.

Chelsea pak měla obrovský tlak, který vyvrcholil až těsně před koncem základní hrací doby. Slovo si vzal opět Lampard, kterého našel skvělým pasem Hazard, a dokonal obrat v zápase. Navíc to byl jeho 203. gól, čímž se stal nejlepším střelcem Chelsea v historii.

Lampard se vydal svou trefu slavit před kotel svých fanoušků, z nichž někteří v obrovské euforii naskákali na hřiště, aby se svým hrdinou gól oslavili. Pořadatelé měli hodně práce, aby rozvášněné příznivce vrátili zpět do hlediště.