"Lámat si nohy, to nechápu." Mladoboleslavského kouče Webra rozlítila hra Zbrojovky

Stanislav Hrabě
27. 1. 2020 21:08
"Bída, humus, slabota. Mrzí mě, že jsme utkání vůbec hráli.“ Těmito slovy okomentoval mladoboleslavský trenér Jozef Weber výhru ve finále na střely ze značky pokutového kopu (po remíze 1:1) na Tipsport Malta Cupu nad Zbrojovkou Brno. Vadilo mu, jak soupeř přípravný zápas pojal. „Spousta osobních soubojů, faulů, zranění hráči, neviděl jsem nic, co by mě potěšilo,“ neskrýval.
Fotbalisté Mladé Boleslavi (vlevo Hubínek) ovládli letošní ročník Tipsport ligy
Fotbalisté Mladé Boleslavi (vlevo Hubínek) ovládli letošní ročník Tipsport ligy | Foto: Aktuálně.cz

Soustředění na Maltě, které hradí sázková společnost Tipsport, si nemůže jinak vynachválit. Příjemné klimatické podmínky, dobře udržovaná přírodní tráva, luxusní hotel. Všechny pozitiva hyzdila ovšem zranění jeho svěřenců.

Proti Dunajské Stredě si Achillovu šlachu přetrhl - nezaviněně - tvůrce hry Marek Matějovský, nyní se k tomu přidalo ve finále zranění talentovaného Davida Pecha, odkulhal i útočník Jiří Klíma. "Stáhl jsem ho, měl už nějaké potíže, nechtěl jsem riskovat ztrátu dalšího hráče," projevil kouč předvídavost.

Až brutální přístup soupeře mu však hodně vadil. "Když si budou hráči v přípravě lámat nohy, tak co si mám myslet?" klade si otázku, při ní bledne i radost nad triumfem v turnaji. "Když hráč nebude hrát ligu, tak co z toho mám?" nemůže se stále smířit s tím, co se na hřišti dělo. 

Stejný dojem nabral i zkušený Daniel Pudil. "Utkání bylo dost vyhecované, hned v začátku zajel soupeř do našeho Pecha, což ovlivnilo celé utkání, to by se nemělo stávat," odmítá takový přístup. "Má to oteklé, nemůže na nohu došlápnout, asi výron," popisuje zdravotní stav spoluhráče. "Přitom proti Dunajské středě hrál skvěle, byl blízko základní sestavě," chválí mladšího kolegu. "Mužstvo se nám však rozpadá," uvědomuje si Pudil.

Opustil ho i ruský kanonýr Nikolaj Komličenko, který přestoupil do Dynama Moskva, kádr je dost zdecimovaný. "Ale tak to je, že hráči přicházejí a odcházejí, nedá se na to vymlouvat. Máme další útočníky, které ho dokážou nahradit a určitě ho nahradí," věří Pudil v dravé mládí.

S Matějovským je trenér Weber stále v kontaktu. "Voláme si každý den, už je po operaci, vypadá optimisticky a mluví o návratu. Snad se mu to v létě povede a my mu musíme vybojovat solidní pozici, tedy hrát evropské poháry," stanoví si jasné cíle do jarní části ligy. "Slíbil jsem mu, že se o to pokusíme," nebojí se závazku.    

Trenér vyhlíží posily. Mluví se o Tomáši Zajícovi ze Slovácka, padlo další jméno Jan Fortelný z Jihlavy, který je na zkoušce ve Spartě. "My v naší pozici bereme každého," povzdechne si trenér Weber.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy